Попри війну природа бере своє: в Одеському зоопарку бебі-бум й зелені мавпочки вивели «у світ» свого малюка (фото, відео)
Народження малюків в умовах зоопарку свідчить про те, що тварини пристосувалися до специфічних умов війни, звикли до вибухів та їм комфортно. Днями й зелені мавпи перестали переховувати свого малюка, який чи яка - бо стать ще не можна побачити - намагається пізнавати світ. Весна, взагалі, чудовий привід для спостереження за кумедними дітлахами тваринного світу. Тож Одеський зоопарк запрошує до себе.
До Одеського зоопарку завітав кореспондент Української Служби Інформації Арсен Подосян.
Взагалі в Одеському зоопарку тварини розмножуються успішно. За ствердженням директора зоопарку Ігоря Білякова, деякі хижі птахи – яструб-тетеревятник та орел-могильник в Україні у неволі розмножуються тільки в нашому зоопарку.
Любов же продовжується навіть в умовах війни. Багато копитних вже народили, багато птахів несуть яйця і висиджують їх, ссавці теж розводяться… Ми даємо їм свій труд, свої знання, свою любов – і тварини показують свою вдячність таким способом – народжують дитинчат, – каже директор зоопарку.
Про примхливість зелених мавп сказати не можна, але все ж вони досить вимогливі до умов утримання, догляду та раціону. Проте у «подружжя» зелених мавп Марти та Борі народилося дитинча, та працівники зоопарку мають надію на міцні сімейні стосунки двох мавп та подальше поповнення у їх родині.
Те, що є малюк. Те, що матуся його дуже ніжно оберігає. Те, що інші члені сім’ї доброзичливо ставляться до матусі й маля. Все це – добрий знак і говорить про здорові відносини всередині зграї, про те, що їм комфортно в умовах, яких вони живуть. Тому вони дають потомство і вирощують його, – стверджує Біляков.
У мами-мавпочки це вже третя дитина, тож вона освічена, турботлива. Майже місяць дитинча знаходилося під пильним наглядом батьків та вони його переховували. Зараз дитинка підросла та вже намагається бешкетувати, але батьки займаються її вихованням, оберігають та тримають у строгості. На жаль, попереднє дитинча мавп не вижило, тому співробітники зоопарку разом з головою сімейства Борею пильно бережуть маму Марту з дитинчам.
Поки що стать малечі важко розпізнати, але скоріш за все – це дівчинка. Та у її вихованні беруть участь не тільки батьки, а й ще «тітка», яка у грі показує «племінниці» як захищати себе, як треба їсти. Але все ж таки вона не мама, тому мала бешкетниця з «тіткою» поводиться не дуже слухняно.
Вона вже така бешкетниця. Намагається трішки відійти від матері і пізнавати навколишнє середовище, але поки що мати міцно тримає її біля себе. Батько теж бере участь в цьому процесі, тому що він дуже часто захищає їх, якщо відвідувачі близько підходять до вольєра або, наприклад, працівники. Він може досить агресивно схопити лапою. Видно, що він захищає свою сім’ю, – розповіла завідувачка сектора хижих тварин Оксана Фонтова.
Веселіше тваринкам жилося у клітці, але зараз для родини зелених мавп будується новий вольєр. Тому досить скоро простір для вивчення світу, гри та бешкетування мавпенятка збільшиться.
Ми помітили, що вони дуже добре запам’ятовують інформацію. Ми ставили їм, наприклад, пляшку з фруктами або з якимись смаколиками, яка була закручена кришкою. Вони з першого розу не знали, як це дістати – гризли та били її, але потім зрозуміли, що потрібно відкрутити. І потім, в наступні рази вже відкривали її. Тобто, вони добре запам’ятовують, вони розумні, вони кмітливі. І відвідувачі майже завжди звертають на них увагу, – розповіла Оксана Фонтова.
Замислюватися над обмінним фондом з іншими зоопарками в Одеському будуть тільки восени, тож за літо дитинча мавп виросте, зміцниться й можливо залишиться жити у своїй родинній зграї.
Взагалі, не зважаючи на тяжкий воєнний стан, в Одеському зоопарку намагаються робити умови утримання тварин більш комфортними.
У війну це теж дуже важливо. Бо до нас приходять відвідувачі, і вони повинні якось відпочивати душею. Саме важливо, в ці важкі часи надавати одеситам та гостям нашого міста якийсь позитив, якусь впевненість. Ми багато працюємо з дітьми, ми багато працюємо з військовими. Тому дуже важливо зоопарк не просто підтримувати, а розвивати, – каже Ігор Біляков.
Тож при відвідуванні зоопарку та родини зелених мавп треба поводити себе чемно та не лякати цих цікавих, розумних, кмітливих, але боязливих тваринок.
Раніше на USIonline.com —
В Одеському зоопарку поповнення: в родині зелених мавп народилася малеча (фото)
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.