Польську мову можуть включити до ЗНО «фото»

Польську мову можуть включити до ЗНО

Український уряд розглядає можливість включення польської мови до переліку навчальних предметів, з яких проводиться зовнішнє незалежне оцінювання.

Про це йшлося під час наради віцепрем’єр-міністра Ірини Верещук з представниками Міністерства освіти і науки й Українського центру оцінювання якості освіти.

В уряді наголошують, що об’єднання з поляками є запорукою сталого розвитку та безпеки. Наразі поляки готові включити українську мову як іноземну до переліку навчальних предметів. В той же час українська сторона розробить стратегію складання іспитів з польської мови.

Маємо переходити до конкретних дій, щоб інтегруватися у європейський простір. Перший крок – вивчення мов країн-сусідів, – відмітила посадовиця.

Віцепрем’єрка наголосила на підтримці зареєстрованого в парламенті урядового законопроєкту № 8228-1. Він продовжить на 2023 рік скасування ДПА і ЗНО як конкурсного критерію доступу до освітніх закладів. Це спростить як нашим громадянам, так і полякам процес вступу до українських і польських навчальних закладів.

Своєю чергою представники МОН повідомили про умови вступу для українських випускників до польських закладів освіти. Так, у Польщі визнаються українські документи про базову загальну середню освіту (атестати про закінчення 9 класу). Так само як і результати ЗНО зараховуються для вступу у польські вищі навчальні заклади.

Раніше на USIonline.com

Національне мультипредметне тестування: шо очікує випускників шкіл 2023 року 

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.