Пологи під час війни: як в одеському пологовому будинку №1 облаштували укриття (фото, відео)

З початку війни в одеському пологовому будинку №1 протягом доби розгорнули бомбосховище, обладнане всім необхідним для породіль. Наразі там вже народилося п'ять малят та було зроблено кілька успішних операцій.

Більш детально про це – у матеріалі Української Служби Інформації.

Пологовий будинок №1 в Одесі з будівництва був обладнаний глибоким бомбосховищем, розповідає головна лікарка Ірина Головатюк-Юзефпольська.

На фото: Ірина Головатюк-Юзефпольська

 

Приміщення привели до ладу ще задовго до повномасштабного вторгнення рф в Україну. До війни там розташовувався Консультативно-діагностичний центр, наразі це – діюче укриття під час повітряних тривог.

Там є пологовий зал, дитяча реанімація, операційна, місця для відпочинку породіль з дітьми. Працює генератор. Є запаси води, ліків, їжі, дитячого харчування. Кожну тривогу жінки спускаються в укриття з тривожною валізкою.

 

Пологовий будинок активно приймає жінок-переселенок. Перші породіллі почали надходити наприкінці березня – на початку квітня з Маріуполя, Миколаївської області.

Наталія Тарантуш із Очакова Миколаївської області була змушена виїхати у березні, оскільки було дуже неспокійно.

Довелося дізнатися, що таке бомби, ракети. І звичайно, щоб зберегти дитину, шукали з мамою варіанти, куди виїхати. Я дуже задоволена. За мою вагітність мені траплялися лише найкращі лікарі, тут у пологовому будинку – Світлана Степанівна. Якщо чесно, мені здається, тут покращити особливо нічого.

Нині я потрапила на стаціонар. З мене гроші не брали, ані копійки. Я здивована. Хоча в Одесі я готувалася до іншого. Але зараз пішов 38-й тиждень, і я в приємному шоці, – розповідає Наталія.

Задоволена і Лілія Власік – переселенка з Миколаєва, яка вже місяць знаходиться в пологовому будинку. З початку війни жінка поїхала до Болгарії, де пробула 4 місяці, після чого повернулася до України – в Одесу.

Мене добре прийняли, видали все необхідне – сорочку, халат, капці, ліжко. Відношення дуже добре, жодної дискримінації до себе не відчуваю. Коли були тривоги, спускалися в укриття – ось учора вночі дві тривоги були, переживала. Йдуть коридором жінки після пологів, несуть немовлят… Звичайно, це жахливо.

Аналізи здавала, все безкоштовно, – розповіла УСІ Лілія.

Новим породіллям із інших міст варто звертатися до головного лікаря – жінок забезпечать усім необхідним.

Раніше на USIonline.com

Народити під час війни: як виглядає пологове бомбосховище в Одесі (фото)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.