Подолання наслідків російського удару по одеським пам’яткам: що вже зроблено
Поки що на часі — стабілізація, реставрація — це вже довгострокова перспектива.
Про це повідомила депутатка Одеської міськради і співзасновниця команди Museum for Change Олександра Ковальчук, передає Українська Служба Інформації.
За її словами, наразі законсервували вікна в Одеському літературному музеї, Будинку вчених і Морському музеї. В Археологічному та Краєзнавчому музеях відремонтували розбиті вікна, у
Краєзнавчому до того ж посилили щити на фасадних вікнах та поставили захисні конструкції на вітражі. Всі ці роботи профінансувала міжнародна некомерційна організація ALIPH Foundation, яка займається захистом спадщини у зонах військових конфліктів. Також, говорить Ковальчук, команда Museum for Change очікує на затвердження бюджету робіт у Школі Столярського.
На першому етапі наше завдання – стабілізація. Вибиті вікна закрити панелями, відремонтувати систему водовідведення. Зробити все, що допоможе запобігти подальшій руйнації, – розповіла вона.
Згодом стан пошкоджених будівель треба буде дослідити, розробити рекомендації і тільки після цього можна буде приступати до реставрації.
Але це вже в довгостроковій перспективі, – зазначила Олександра Ковальчук.
Рятувати одеські пам’ятки допоможе також неурядова організація Cultural Emergency Response. З нею підписали контакт на обслуговування вогнегасників, обробку дахів протипожежної пропиткою, обладнання для фондосховищ, респіратори та рукавички для співробітників, які працюють в приміщеннях з грибком.
Раніше на USIonline.com —
Відомий реставратор оцінив можливості відновлення Одеси після російської атаки
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.