Площа біля одеської Опери може сильно змінитися: оголошено конкурс «фото»

Площа біля одеської Опери може сильно змінитися: оголошено конкурс

Дошки пошани радянських героїв планують перенести в інше місце.

Таке рішення прийняли на засіданні міськвиконкому.

Міська влада оголосила відкритий архітектурний конкурс на кращий проект з благоустрою Театральної площі. Учасникам пропонують висловити своє бачення гармонійного ансамблю одеської Опери.

При проєктуванні прагнути відновлення архітектурного середовища, використання стилістики, притаманної періоду кінця ХІХ сторіччя, усунення елементів соціалістичного реалізму. Необхідно уникати застосування сучасних малих архітектурних форм, матеріалів оздоблення та об’єктів монументально-прикладного мистецтва. Необхідно надати пропозиції з переміщення Дошки Пошани Героїв Соціалістичної Праці Одещини та Дошки Пошани Героїв Радянського Союзу Одещини на інше місце, – говориться в умовах конкурсу.

Конкурс розпочнеться 19 вересня 2022 року і триватиме до 27 січня 2023 року. Переможець отримає 125 тис. грн, друга і третя премії складатимуть, відповідно, 60 тис. і 40 тис. грн. Також журі конкурсу має право на свій розсуд розподілити між учасниками заохочувальні премії на загальну суму 25 тис. грн.

Відзначимо, що до журі конкурсу, крім чиновників, пропонують за згодою включити директора архітектурно-художнього інституту ОДАБА Валерія Уреньова, архітектора Юрія Белікова, художника Михайла Реву і краєзнавця Михайла Пойзнера.

Раніше на USIonline.com

Стелу Героев Советского Союза в центре Одессы отреставрируют до 10 апреля

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.