«ПЛЮС ПОЛЮС»: як харківські волонтери формують нову культуру національної єдності (фото) «фото»

«ПЛЮС ПОЛЮС»: як харківські волонтери формують нову культуру національної єдності (фото)

В умовах війни, що триває в Україні, волонтерські організації відіграють ключову роль у побудові надійного зв'язку між фронтом і тилом. Громадська організація «ПЛЮС ПЛЮС» розробила систему взаємодії, яка не лише допомагає збирати кошти для військових, але й формує нову культуру національної єдності та свідомості, перетворюючи волонтерство на потужний інструмент, що об'єднує народ у найскладніші часи.

Про це повідомляє кореспондент Української Служби Інформації.

Харківська волонтерська організація, яка спонтанно зародилася у жовтні 2023 року, сьогодні налічує 15-особову адміністративну команду професіоналів та близько 200 активних учасників спільноти.

Особливістю «ПЛЮС ПОЛЮС» є заохочення людей не лише донатити, а й активно долучатися до процесу збору коштів через систему «допоміжних банок», що дозволяє значно прискорити роботу.

Система допоміжних банок дає максимальну ефективність. Якщо я зі своїми 2,5 тисячами підписників буду збирати сама 100 тисяч, то, вірогідно, це буде дуже довго. А коли над одним збором працює 10 людей — це набагато швидше, — пояснює директорка організації Дарина Мариненко.

CEO громадської організації «ПЛЮС ПЛЮС» Дарина Мариненко

За словами волонтерки, ефективними є також збори, присвячені до певних дат і подій, адже в цей час активність суспільства зростає. Створюючи тематичні ініціативи, команда не лише допомагає глибше зануритися в історичний контекст, а й спрямовує цю зацікавленість на підтримку тих, хто зараз виборює нашу незалежність.

Сьогодні діяльність організації вийшла далеко за межі волонтерських зборів – команда формує культуру надійного тилу, тому особливу увагу приділяє інформаційним проєктам, на кшталт  нещодавно запущеної ініціативи «Зв’язок, який рятує життя». Проєкт представляє собою серію інтервʼю з військовими про важливість підтримки комунікації на лінії зіткнення.

Ініціатива «Звʼязок, який рятує життя»

Грошова мета проєкту – зібрати 500+ тисяч гривень для закупівлі сучасних засобів  зв’язку для підрозділів, які цього потребують . Культурна мета – показати зв’язок між тилом і фронтом, як символ реальної підтримки для тих, хто продовжує підтримувати військових в тилу. Важливо, щоб військові розуміли, що за їх спиною є люди, які їх підтримують, – розповідає представниця організації.

Якісний зв’язок на фронті – це не просто технічна необхідність, а питання життя і смерті.

Якщо ми втратимо інтернет, то нічого не станеться, ми просто залишимося без зв’язку. Але на передовій, якщо зникає зв’язок, військові не можуть координувати дії чи взаємодіяти з іншими підрозділами. У більшості випадків втрата зв’язку призводить до смерті. Тому зв’язок – це фундамент війни, це буквально життя, яке ми можемо врятувати завдяки цьому проєкту, – ділиться Дарина.

Проєкти «ПЛЮС ПЛЮС» не лише допомагають забезпечити військових усім необхідним, а й об’єднують людей навколо спільних цінностей, нагадуючи, що кожен внесок має значення.

Ми розуміємо, що важливо зробити так, щоб допомога армії і державі стала базовою навичкою і принципом кожного українця, — пояснює представниця «ПЛЮС ПОЛЮС».

Соціально відповідальні бізнеси теж долучаються до підтримки армії, стаючи важливою частиною волонтерських ініціатив. Один із прикладів такої співпраці – проєкт «Смакуй і допомагай». У партнерських кав’ярнях організації відвідувачі можуть придбати невеликі шоколадки з передбаченнями, а всі вторговані кошти спрямовуються на допомогу військовим. «ПЛЮС ПЛЮС» надає закладам цукерки, а вони, зі свого боку, пропонують відвідувачам стати частиною ініціативи. Зокрема таку ініціативу підтримали кав’ярні Києва, Хмельницького, Одеси та Харкова.

Ініціатива «Смакуй і допомагай»

Багато бізнесів охоче відгукуються, адже для них це легкий і зрозумілий спосіб допомогти. Звісно, є компанії, які вже мають постійні благодійні ініціативи, але загалом, в Україні є справді багато відповідальних підприємців, які не просто донатять, а й створюють власні проєкти підтримки, – розповідає Дарина.

Формування культури пам’яті – ще один із ключових напрямків роботи організації. У сучасних умовах важливо не лише підтримувати армію, але й зберігати пам’ять про тих, хто віддав життя за незалежність України.

Втілюючи цю місію, «ПЛЮС ПОЛЮС» організувала у Харкові виставку фоторобіт Костянтина Юзвюка із позивним «Стамбул» — військового, який загинув влітку 2024 року, та його приятельки Наталки Денисенко «Вільна птаха». Вона триватиме до 30 квітня 2025 року на локації партнерів проєкту, в кав’ярні «Makers» —  соціально відповідальному бізнесі, що має заклади в Харкові, Ізюмі, а раніше – у Куп’янську.

Ми хочемо показати такий приклад пам’ятування військових, які загинули, борючись за нашу незалежність, за нашу націю, — зазначає директорка організації.

Кожен із проєктів організації — це крок до формування сильної, свідомої нації, де підтримка армії, єдність і пам’ять про полеглих стають частиною культури. Діяльність «ПЛЮС ПОЛЮС» – це трансформація суспільної свідомості, яка закладає фундамент майбутньої України.

Раніше на  USIonline.com

В Одесі на хакатоні студенти показали акустичну систему для пошуку дронів, бота-психолога і браслет-трекер за 270 гривень

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.