Підсумки перейменування вулиць: деякі міськради на Одещині проігнорували запити
Вже завтра, 27 квітня, повноваження щодо перейменування вулиць і демонтажу пам'ятників відповідно до закону «про деколонізацію» перейдуть від міськрад до голів обласних адміністрацій. Аналітики програми «Прозорі міста» намагалися розібратися, як пройшли перейменування топонімів в містах Одеської області.
Про це повідомили на порталі «Прозорі міста», передає Українська Служба Інформації.
Програма «Прозорі міста» вивчає, наскільки успішною стала деколонізація, що тривала понад 2 роки, і невдовзі представить повні результати свого дослідження.
За попередніми висновками: 34 міські ради з 27 липня 2023 року по 27 січня 2024 року перейменували майже 1400 топонімів. Щонайменше ще стільки ж топонімів мало бути змінено до 27 квітня. Десь вже пройшли обговорення нових назв, а десь їхня кількість була лише визначена топонімічною комісією і потребує подальшого обговорення з громадськістю.
Але вже 27 квітня частина міст завершить перейменування топонімів, а решта передасть це завдання на інші владні рівні.
Заради об’єктивності експертами було надіслано офіційні запити до міськрад міст України.
В Одеській області — Білгород-Дністровська та Подільська місцева влада ці запити проігнорували.
Передбачені законодавством терміни деколонізації добігають кінця. Простір навколо нас нарешті позбувається топонімів, що не мають нічого спільного з українською державою, а часто символізують її ворогів. На жаль, це був непростий процес, де і місцева влада, і частина мешканців чинили супротив. Та маємо певний результат, який можна привітати, а опісля заохотити довести справу до кінця, — зазначила аналітикиня програми «Прозорі міста» Вікторія Онищенко.
ПОСІБНИК З ОЧИЩЕННЯ ПУБЛІЧНОГО ПРОСТОРУ УКРАЇНСЬКИХ МІСТ ВІД РОСІЙСЬКИХ І РАДЯНСЬКИХ ТОПОНІМІВ
Раніше на USIonline.com —
На Одещині рекомендовано до перейменування майже 60 населених пунктів
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.