Підрив дамби Каховської ГЕС – оперативна ситуація «фото»

Підрив дамби Каховської ГЕС – оперативна ситуація

Наталія Гуменюк, керівниця Об'єднаного координаційного пресцентру сил оборони півдня України, розповіла про оперативну ситуацію стосовно підриву дамби станом на 12 годину 6 червня 2023 року.

Брифінг відбувся у Media Center Odesa, повідомляє кореспондент Української Служби Інформації.

Наразі готується відправка евакуаційного потягу.

Рашисти підірвали Каховську ГЕС – гігантська хвиля затоплює Херсонщину (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

Ситуація стабільна та контрольована

Не зважаючи на те, що ворог намагається створити техногенну катастрофу, Сили оборони можуть евакуювати людей та запропонувати заходи безпеки.

Підрив – очікуваний

Цей інцидент – це реагування на дії Сил оборони. Втомившись очікувати контрнаступу, у них не витримали нерви вочевидь, вони завдали техногенного удару, який був заготовлений досить давно.

Ми попереджали, що готується така акція. Туди були заведені вибухові речовини ще за часів окупованого правого берега. Ворог дуже часто шантажував та натякав що підрив Каховської ГЕС можливий, – каже Наталія Гуменюк.

Це істеричний прояв окупантів

Навряд чи це стратегія, скоріше це істеричний прояв реагування, оскільки вони усвідомлювали, що рух Сил оборони все одно відбудеться, і у такий спосіб намагалися вплинути на Сили оборони, щоб не відбулося форсування Дніпра, якого вони побоювалися, висадка на лівий берег, яка їх непокоїла, – коментує Гуменюк.

Масштаби руйнації дамби

Зруйнована не вся дамба, а певна частина. Технологічно вона будувалася так, щоб витримати навіть ядерний удар.

Точного часу підриву не називається, оскільки ведеться дослідження.

Ймовірно припустити, що Сила вибуху стала неконтрольованою, оскільки сама конструкція дамби була змінена через нещодавнє водопілля, була технологічно пошкоджена і до цього. Це вплинуло на міцність конструкції, – уточнила Наталія Гуменюк.

Як це вплине на плани наших військових

Нас нічого не лякає, – відповіда Гуменюк.

Евакуація населення з Лівого берега

Навряд чи ворог дозволить евакуацію населення на контрольовану територію.

Не думаю, що окупанти будуть спокійно спостерігати, як мирні мешканці будуть евакуюватися з Лівого берега на Правий.

Не раджу ризикувати. Краще виїхати на більш глибинні території лівого берега і там організувати евакуацію, – відзначила керівниця Об’єднаного координаційного пресцентру сил оборони півдня України.

Масштаб руйнування внаслідок підриву дамби

Наразі Лівий берег постраждав небагато більше. На Правому березі критичних станів фактично не зафіксовано. Обласний центр також не постраждав: є підтоплення деяких мікрорайонів, але не критично.

Евакуація організована через те, що рівень води продовжить підвищуватися , критичний рівень очікується приблизно о 13:00 6 червня 2023 року.

Стосовно дій окупантів, то вони заглушили зв’язок, щоб у людей на Лівому березі не було можливості отримати компетентні рекомендації і мати зв’язок з Україною.

Мінна небезпека

Мінна небезпека буде край високою. Зона узбережжя, у тому числі і Правого берегу, закрита для відвідування.

Запорізька АЕС

Загроза пов’язана з рівнем води. Якщо він сягне критично низького рівня, тоді фахівцями будуть вжиті аварійні заходи. Зараз цим займаються фахівці, у тому числі і МАГАТЕ.

Окупанти, розуміючи, що Сили оборони не відмовляться від руху у бік Криму, намагаються тиснути з усіх боків, – резюмують в Об’єднаному координаційному пресцентрі сил оборони півдня України.

Раніше на USIonline.com

Триває евакуація до Одеси: після підриву ГЕС затопило 8 населених пунктів і 2 райони Херсона (фото)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.