Підприємство з Одеської області виготовляло мікрочипи для російських ракет (фото) «фото»

Підприємство з Одеської області виготовляло мікрочипи для російських ракет (фото)

СБУ викрила українські компанії, які постачали до рф мікрочипи для російських ракет та безпілотників.

Як повідомили у Службі безпеки України, йдеться про компанії, що входять до великої міжнародної корпорації, яка заснована у рф.

Підприємства у Харківській, Чернівецькій та Одеській областях виготовляли унікальні мікрочипи та електронні плати, котрі використовуються у системах навігації та управління балістичних і крилатих ракет типу «Х-101», «Калібр» та «Іскандер-К».

Частина цих плат використовується також для систем наведення дронів-камікадзе, реактивних установок залпового вогню «Торнадо-Г» та бортової навігації ударно-розвідувального вертольота Ка-52.

За даними СБУ, фігуранти справи підмінювали кінцевого споживача продукції, скуповували плати та чіпи в Україні та інших державах, відправляли до підконтрольної компанії на Близькому Сході, яка знаходиться під міжнародними санкціями, а звідти – російській компанії.

Серед кінцевих споживачів – стратегічні державні підприємства рф та підприємства, які працюють у структурі військово-промислового комплексу країни-агресора, зокрема АТ «СпецТехМаш».

Тільки протягом літа 2022 року учасники схеми переправили до росії понад 1,5 тис. найменувань мікроелектроніки на загальну суму понад 600 тисяч доларів.

Факти використання рашистами українських мікрочипів та електроплат підтверджено експертизами, зроблених на підставі вивчення уламків російських ракет та дронів.

Наразі СБУ затримала одного із фігурантів. У нього також було виявлено російський паспорт. Підозрюваному закидають «пособництво державі-агресору, вчинене організованою групою», за що чоловіку загрожує до 12 років тюрми з конфіскацією майна. За цією ж статтею готується повідомлення про підозру іншим учасникам схеми.

Раніше на  USIonline.com

Санкції діють і рф страждає через це: путін залишив країну без майбутнього

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.