Підпал автомобілів військових підлітками в Одесі: як таке могло статися та яку вони понесуть за це відповідальність (відео)

Нещодавно в Одесі затримали групу підлітків, які підпалювали автомобілі військових за обіцяні росіянами гроші. Хлопці 13, 16, 17 та 18 років, завербовані агентами фсб, прагнули заробити 300 доларів, а отримали кримінальні провадження та фактично зіпсоване життя. Як взагалі могло статися таке, що українські діти за гроші ворога на третій рік повномасштабної війни мали намір зробити диверсію відносно військових, намагалися збагнути офіцер ЗСУ, багатодітна матір та очільниця ювенальної превенції.

В ситуації розбиралися кореспонденти Української Служби Інформації.

Вербувати саме підлітків в інтернеті агенти фсб почали ще на початку поточного року. Слід зауважити, що їм вдалося долучити хлопців до підпалів автівок військових не тільки в Одесі, а й в Києві та Дніпрі. А вчора, 26 червня, в Одесі були затримані за підпал автомобіля військового й два дорослих чоловіки.

Психіка підлітка ще не сформована, плюс бажання заробити пару копійок, в цьому випадку, не маленьких. Попали під цей вплив, тим більш, що там працюють професійні маніпулятори. Всі чули про групу «Синій кіт», в якій доводили підлітків до самогубства, а тут самі прості маніпуляції на бажанні заробити гроші. Я не думаю, що в цих випадках були якісь чіткі переконання підлітка, який це робив. Плюс довготривала російська психологічна спецоперація проти наших РТЦК. Воно наклалося одне на одне і тому, на жаль, ми маємо такі результати, – розповів офіцер ЗСУ Сергій Гуцалюк.

Сергій Гуцалюк вважає, що насправді від навмисного пошкодження автівок в Одесі «не застрахований» ніхто, а й не тільки військові.

Ці ж підпали націлені не на те, щоб знищити всі військові автомобілі в місті, а на те, щоб посіяти паніку, зневіру серед військових, серед родин військових. Що от хлопці захищають народ, а серед народу виявляються такі покидьки, які готові за триста доларів спалити автомобіль військовому. Це боротьба, і я думаю, що зараз цю хвилю зіб’ють, – додав він.

Звісно, батьки повинні наглядати за активністю своїх дітей в інтернеті, бо відповідальність лягає й на них. Але, як наглядати за підлітком? За думкою багатодітної матері — це може відбуватися тільки на довірі.

Без довіри між дитиною та батьками контроль неможливий. Дитина може робити що їй заманеться, коли батьки відвернулися… Але коли в родині є довіра і ти бачиш друзів дитини, спілкуєшся з батьками друзів… Я працюю над тим, щоб у дітей не було часу на те, щоб робити шкоду суспільству… Коли дитина тільки почала ознайомлюватися з інтернетом, у неї було дуже велике захоплення та я ставила «батьківський контроль». Але вже понад рік з мого боку немає ніяких обмежень, але вона мені надає повністю доступ до своїх гаджетів і я можу контролювати на повній довірі, – каже багатодітна матір Лідія Солодовнікова.

Також жінка вважає, що зараз діти дорослішають дуже рано, і в 12 років — це вже сформований підліток, здатний осмислювати свої вчинки.

Своїй дитині я розповіла про людей, які намагаються в мережі дружити з нею. Представляються, що вони також 13-річна дівчинка чи хлопчик. Вони можуть втертися до неї в довіру. Коли вона не могла збагнути, то навела приклади з інтернету. Це була довга та тяжка розмова, але я до неї достукалася. І зараз ми вибудували, на мій погляд, такі гармонійні, гарні на цей час відносини щодо інтернету, – поділилася досвідом багатодітна матір.

Наразі підпалювачам за вказівками кураторів фсб оголосили підозри у вчиненні диверсій в умовах воєнного стану. За цей злочин кримінальним законом передбачено покарання – до 15 років позбавлення волі. А за умисне пошкодження майна — 10 років або накладення штрафу у сумі до 25 тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян, тобто ця цифра може скласти більш ніж 400 тисяч гривень.

Тринадцятирічного хлопця, який ще не досягнув віку кримінальної відповідальності, віддали на поруки батькам.

Я хочу звернутися до усіх дітей та батьків. По-перше, батькам слідкувати за своїми дітьми та проведенням їх вільного часу, за змінами в їх поведінці. А підліткам, які, дійсно чи можливо, замислюються над такими діями або вже знайшли інформацію про таких «легкий заробіток» – не варті ці суми, які пропонують незаконними діями заробити тих років або часу які ви можете провести за ґратами, – попередила начальник відділу ювенальної превенції ГУНП в Одеській області Вікторія Чалова.

Раніше на USIonline.com

В Одесі підлітки підпалювали машини ЗСУ: підозрюють російський слід (відео)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.