Підготовка до навчального року: у одеських школах перевіряють укриття (фото, відео)

Не всі учні будуть навчатися у школах, паралельно будуть проводитися онлайн-уроки. Все залежить від рішення батьків. Працювати дозволять лише тим навчальним закладам, де є укриття, - зараз їх наявність та стан перевіряють.

Побував під час перевірки у одному з одеських лицеїв фотокореспондент Української Служби Інформації Арсен Подосян.

Дивіться відео на нашому каналі на Youtube.

В цьому лицеї готуються до навчального року під час війни. Тут вже укомплектовані аптечки, є індивідуальне оповіщення про повітряні тревоги, запаси питної води. Та є укриття, розраховане на 900 осіб.

 

Зараз ми опитуємо батьків, хто хоче, щоб дитина навчалася у школі, та хто хоче, щоб навчання було дистанційне. Від кількості учнів, які будуть навчатися саме у закладі, залежить, буде одна зміна чи дві, – розповіла директорка ліцею Юлія Бардук.

Юлія Бардук

Зараз рятувальники відвідують усі школи та дитячі садочки Одеси та перевіряють стан схованок.

Найчастіші недоліки – це відсутність другого евакуаційного виходу, тому що з одним виходом можливо розміщення тільки до 50 осіб. Також часто нема протипожежного захисту. Щодо конкретно цього лицею – виявлені такі недоліки, як те, що віконні пройоми треба бути закласти мешками з піском. Ми перевіряємо заклади та надаємо індивідуальні методичні рекомендування, – розповів заступник начальника Приморського відділу ДСНС України в Одеській області Михайло Оголь.

Для тих, хто хоче, щоб дитина проходила навчання дистанційно, будуть організовані онлайн уроки.