Під звуки повітряної тривоги: Одесу відвідала спікерка французького парламенту (фото) «фото»

Під звуки повітряної тривоги: Одесу відвідала спікерка французького парламенту (фото)

Голови законодавчих органів України та Франції разом з великими депутатськими делегаціями прибули до Одеси.

На брифінгу побував кореспондент Української Служби Інформації Арсен Подосян.

Керівники парламентів спілкувалися з журналістами в укритті — адже в місті була оголошена повітряна тривога.

 

За словами голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, за час візиту його французької колеги до України вона вп’яте чи вшосте вимушена була спускатися до сховищ. Стефанчук закликав Францію допомогти захистити небо над Одесою, надавши більше систем ППО.

Руслан Стефанчук

Голова Національної Асамблеї Франції Яель Брон-Піве нагадала, що Франція з перших днів повномасштабної війни допомагає Україні — як у двосторонніх відносинах, так і у рамках Європейського Союзу. Продовження цієї підтримки — військової, економічної, у забезпеченні зернового коридору — спікерка обговорювала з українськими посадовцями і представниками громадянського суспільства під час цього візиту. Зокрема, в Одесі французька делегація відвідала порт, поспілкувалася з керівництвом ОВА та командуванням ВМС, а в Одеській Опері зустрілася з мером міста. За словами Брон-Піве, перебуваючи в укритті під час повітряної тривоги, французькі гості зовсім трохи відчули те, що українці відчувають щодня. Вона запевнила, що Франція залишатиметься з Україною до самої перемоги.

Яель Брон-Піве

Голова Національної Асамблеї прокоментувала також інформацію щодо можливого відправлення французьких військових до України.

Насправді, в своїй заяві президент Республіки сказав, що не виключає нічого апріорі. Ті позиції, які Франція демонструвала, демонструє і демонструватиме до самої перемоги – що ніщо не є виключене, все залишається можливим. Я не буду додатково інтерпретувати слова президента, я думаю, ця позиція достатньо зрозуміла, – сказала вона.

Яель Брон-Піве розповіла також зворушливу історію з власного життя: як в мерії одного з французьких міст особисто одружувала франко-українську пару, яка познайомилася під час війни.

Раніше на  USIonline.com

Міністр оборони Великої Британії скасував візит до Одеси через небезпеку

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.