Під час обстрілу уві сні перерізало сонну артерію, – хірург розповів, як рятували дітей у Сергіївці «фото»

Під час обстрілу уві сні перерізало сонну артерію, – хірург розповів, як рятували дітей у Сергіївці

Медики хірургічного відділення Блігород-Дністровської багатопрофільної лікарні розповіли про день, коли окупанти поцілили ракетами по узбережжю та дев'ятиповерхівці у Сергіївці. Після потужного вибуху лікарям довелося працювати в складних умовах, та приймати швидкі рішення, від яких залежало життя пацієнтів, особливо маленьких.

Завідувач хірургічного відділення Білгород-Дністровської багатопрофільної лікарні Білгород-Дністровської міської ради Юрій Дабіжа розповів, як працює медицина війни та поділився власною історією.

Юрій Дабіжа

За 47 років у хірургії, розповідає лікар, він багато чого бачив: були пацієнти з ножовими пораненнями, вогнепальними та після автокатастроф. Але медицина війни – це зовсім інше, стверджує він. Після обстрілу узбережжя Сергіївки та Затоки швидкі приїздили одна за одною, було одночасно до 30 людей.

Ми працювали у трьох операційних одночасно. Невеликі ушкодження зашивали просто у перев’язочних, – розповів Дабіжа.

1 липня до лікарні привезли 8-річного хлопчика. За словами хірурга, його поранило уві сні. Вони з мамою знаходилися на восьмому чи дев’ятому поверсі, коли прилетіло в їхній будинок.

У дитини були рани по всьому тілу та відкритий перелом плеча. Друзки скла потрапили в шию і перерізали сонну артерію. Він міг померти від втрати крові, її вже майже не було. За норми еритроцитів до 5 – в нього був мільйон! Ми перелили йому більше літра крові, вивели зі стану шоку. На щастя, нам вдалося його врятувати, – поділився лікар.

Під час того ж обстрілу у багатоповерхівці іншу дівчинку привалило плитою, дитина зазнала безліч поранень та знаходилася у шоковому стані. Тоді медикам треба було діяти дуже швидко.

В тілі було безліч осколків, рани, та відкриті переломи стегна, гомілки, руки. Таке тільки у фільмах жахів показують. Ми врятували їй життя, вивели зі стану шоку. Але ніжку повністю врятувати не вдалося, довелось ампутувати. Це було дуже страшно, – додав Дабіжа.

Багато складнощів викликає, ділиться лікар, коли до відділення одразу поступає багато важкопоранених. Медикам доводиться застосовувати весь свій професіоналізм та мужність.

Це — не медицина мирного часу, це — медицина війни. Необхідно швидко ухвалювати рішення, від цього залежить життя постраждалих. На щастя, у нашій лікарні все є для порятунку пацієнтів. Ми готові надавати допомогу в будь-який момент, – відзначив лікар.

Про те, як працюють лакірі Білгород-Днітрстровської лікарні Юрій Дабіжа розповів проекту «Дякуємо серцем» на сайті МОЗ. Разом із Бюро ВООЗ Міністрество охорони здоров’я запустило інформаційну компанію, аби подякувати медичним працівникам. Вона присвячена відважним українським медикам, які вже майже 5 місяців під вибухами й обстрілами надають допомогу тим, хто її потребує.

На сайті проекту — можна знайти вражаючі історії лікарів. Також кожен медик може поділитися власним досвідом, або ж розповісти приклад відважності колег. Всі охочі зможуть підтримати медиків, перерахувавши кошти на відновлення медичної системи України. Зробити внесок можна на фандрейзинговій платформі UNITED24.

Раніше на  USIonline.com

До Одеси евакуюють мешканців миколаївського села на лінії фронту

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.