Перше судно з українським зерном пройшло інспекцію (фото) «фото»

Перше судно з українським зерном пройшло інспекцію (фото)

Судно Razoni, яке відправилось 1 серпня з Одеського порту, пройшло інспекцію Спільного координаційного центру в Стамбулі.

Про це повідомляє Міністерство інфраструктури України.

Судно Razoni пройшло інспекцію Спільного координаційного центру та готово направлятися до ліванського порту Триполі. Огляд судна проводили, щоб перевірити на заборонений вантаж.

Це перше судно, яке йде узгодженим з ООН та Туреччиною «зерновим коридором». Завдяки ЗСУ та портовим службам Razoni безпечно подолало шлях до Босфору, де пройшло перевірку представникам СКЦ. Щодо будь-яких перевірок в українських портах чи територіальних водах, то тут наша позиція незмінна – такий контроль залишається виключно за нами. Жодних інспекційних груп, жодних оглядів третіми сторонами, – прокоментував міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

Зазначимо, триває прийом заявок на вхід нових суден до українських портів для завантаження агропродукцією. Наразі завантаженими є 17 суден, які очікують дозволу на вихід. Нагадаємо, 1 серпня судно вийшло з Одеського порту з вантажем української кукурудзи.