Острівці, годівниці та кам’яний сад: одеський пенсіонер продовжує будувати пляж для птахів (фото) «фото»

Острівці, годівниці та кам’яний сад: одеський пенсіонер продовжує будувати пляж для птахів (фото)

Напередодні весни одеський пенсіонер-ентузіаст Володимир продовжує облаштовувати пташиний пляж. Так це місце у народі прозвали місцеві мешканці, адже сюди на облаштовану ділянку поласувати та поспілкуватися з людьми прилітає безліч птахів.

З автором артділянки, яка стала улюбленим місцем для мешканців міста, поспілкувався кореспондент Української Служби Інформації Арсен Подосян.

Локація стала справжнім витвором мистецтва та символом незламності духа, адже її автор, пенсіонер Володимир, попри обстріли та війну, мінливу погоду у будь-яку пору, облаштовує та прикрашає обрану ділянку для відпочинку містян. Він розпочав цю справу ще до війни й витрачає на неї майже всю пенсію.

Останнім часом, каже Володимир, він почав розширювати ділянку – збільшив майданчик кам’яного саду та встановив нові саморобні диванчики для відпочиваючих, з яких відкривається гарний краєвид на море. Попередні лави, які були встановлені минулого літа, розбив буревій, пояснив пенсіонер. Шторм був потужним, люди його навіть назвали «буревієм століття».

Сюди часто приходять люди. Годують птахів. Правда, хлібом, а його давати не можна. Останні три роки я тут все прикрашав: тут були дивани, мостики, жердинки для птахів, тут в мене стояли дерева, було красиво. Але все це зруйнував останній шторм (посміхається) – все, що я побудував. Мені доводиться усе це відновлювати. Ось ці сині плити буревієм забило на глибину метра, – поділився Володимир.

В планах у Володимира дістати з моря пофарбовані колись лавові плити та відновити одну із стінок пташиного пляжу, а також обладнати нову локацію із тапчанами та диванами. Каже, що всі матеріали, які він використовує для зведення артоб’єкта, – природні й добре вписуються в місцевий ландшафт. Деякі з яких нещодавно прибило штормом, інші допливли до пташиного пляжу після аварії на Каховській ГЕС.

Ось цю колоду викинуло на пляж під час аварії на ГЕС. Сюди штормом прибило верхівку гойдалки. Цього року взагалі шторм за штормом, та кожну ніч мені сюди набиває піску. І щоб можна було побачити ці потоки води, доводиться пісок за течією спускати, щоб його вимивало звідси, – зазначив Володимир.

Відвідувачі пташиного пляжу мають змогу годувати пернатих або залишити пожертву у спеціальній бляшаній коробці. Натомість тут заборонено залишати після себе сміття, палити та вживати алкогольні напої.