Основне – впровадження практик законності: в Одесі зустрілися генпрокурор України та голова МЗС Нідерландів (фото)
Україна та міжнародні партнери, зокрема у значній мірі Королівством Нідерланди, закладають фундамент мережі відповідальності країни-агресора. Це відбувається вперше після Нюрнберзького трибуналу 1945 року, і важливість цього процесу важко переоцінити.
Про це на спільному брифінгу в Одесі розповіли Генеральний прокурор України Андрій Костін та міністр закордонних справ Королівства Нідерланди Каспар Велдкамп, повідомляє Українська Служба Інформації.
Сьогодні Україна відчуває підтримку з боку нового уряду королівства Нідерландів так і постійну підтримку народу Нідерландів, наголосив на початку зустрічі з журналістами Андрій Костін.
Йдеться не тільки про забезпечення боєздатності українських сил оборони, а й про шлях до відновлення справедливості для всіх постраждалих від цієї війни, – генпрокурор висловив щиру подяку уряду Нідерландів за постійну підтримку на цьому шляху.
Генпрокурор України наголосив, що Гаага вже є столицею міжнародної юстиції для України, тому що міжнародний кримінальний суд видав 6 ордерів на арешт злочинців і це не кінець. Створено міжнародний центр з переслідування за злочини агресії, де 16 прокурорів з 6 країн – вже готують справу для майбутнього трибуналу.
Україна є першою з часів Другої світової війни, з часів Нюрнберзького трибуналу, яка намагається притягнути на міжнародному рівні тих, хто розпочав війну. Реєстр збитків, як перший елемент міжнародного компенсаційного механізму, також працює в Гаазі. Тому наша співпраця – це не тільки про плани, це про те, що вже досягнуто й про розширення нашої співпраці, – підкреслив Андрій Костін.
Він додав, що Нідерланди передають нам унікальну кримінологічну лабораторію, яка здатна допомогти Україні в становленні та отриманні доказів та проведенні експертиз саме щодо воєнних злочинів, може бути мобільною та працювати ближче до лінії фронту, де саме відбуваються ці злочини. І це ще один приклад того, що наша співпраця – не тільки теорія. Також генпрокурор висловив надію, що нідерландські експерти і в подальшому будуть фіксувати разом із нашими криміналістами російські воєнні злочини.
Ваша підтримка на нашому шляху до відновлення справедливості є постійною, ми в неї віримо, вона вже продемонструвала свою ефективність конкретними діями. Ми розуміємо, що наше партнерство для відновлення справедливості це не тільки для того, щоб її відновити для кожного українця. Ми закладаємо фундамент для того, щоб сформована нами мережа всеосяжної відповідальності країни агресора за всі воєнні злочини, які вони вчинили проти України, стала стандартом який міг би бути застосований і іншими країнами, якщо вони стикнуться з такою трагедією, яку зараз переживає Україна, – резюмував Андрій Костін.
У свою чергу, голова закордонного відомства Нідерландів Каспар Велдкамп зауважив, що основне – це саме впровадження практик законності. Нідерланди планують вести документацію всіх вчинених злочинів, розшук осіб. Також міністр зазначив, що його країна працює у цілому спектрі варіантів допомоги, починаючи з військової галузі, поставок систем ППО, але є ще інші сфери взаємодії, фінансова сфера, сфера збереження законності, сфера розслідування.
Те що ми робимо у власній державі для збереження законності, ми хочемо робити і в Україні. Ці практики потрібно розповсюджувати. Система розслідування має базуватися на чіткій доказовій базі, це має стати основною платформою нашої роботи. Ми маємо доказувати на міжнародному рівні, що заявлені злочини були дійсно вчинені, про що свідчить доказова база. Ми повинні нести справедливість і показувати це не тільки для українців, які є жертвами насильства, але й для всього світу. Я тут казав про гроші, про мільйони, які ми виділили для України, але це не основне. Основне – впровадження практик законності. Основною нашою роботою буде взаємодія прокурорських офісів для збору доказової бази, – наголосив Каспар Велдкамп.
Раніше на USIonline.com —
Одесу відвідали міністри Веймарського трикутника: обговорили підтримку та оборону регіону (фото)
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.