Зроблено важливий крок в засудженні злочинного рашистського режиму «фото»

Зроблено важливий крок в засудженні злочинного рашистського режиму

Верховна Рада ухвалила Заяву «Про визначення існуючого в Російській Федерації політичного режиму як рашизму та засудження його ідеологічних засад і суспільних практик як тоталітарних та людоненависницьких».

Значущість цього рішення українського парламенту важко переоцінити, адже поняття «рашизму», яке використовується у публіцистиці та виступах політиків, тепер набуло правового значення.
У Заяві визначаються змістовні характеристики рашизму.

Зокрема, це системні порушення прав та свобод людини; культ мілітаризму; культ особи очільника та сакралізація інститутів держави; самозвеличування Росії за рахунок насильницького пригнічення інших народів; використання з метою реалізації експансіоністської державної політики практики поширення серед інших народів російської мови та культури, російської православної церкви, ідей «русского мира» тощо.

У Заяві вказується, що розв’язана проти України війна є прямим наслідком політики рашизму. А також те, що ідеологічні засади та політика рашизму становлять загрозу міжнародному порядку та безпеці всього людства, сучасного світу та демократії.

Ухвалена Заява має чітку практичну спрямованість.

Український парламент закликає міжнародні організації та держави консолідувати зусилля у боротьбі із злочинним режимом, який пропагує ідеологію рашизму та застосовує тоталітарні практики.

Впевнений, що це рішення Верховної Ради сприятиме застосуванню дієвих заходів з боку міжнародній спільноті щодо притягнення рашистського режиму до кримінальної відповідальності за всі злочині проти Українського народу.