Опалювальний сезон: американці будуть сприяти у закупівлі газу «фото»

Опалювальний сезон: американці будуть сприяти у закупівлі газу

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль провів розмову з Міністром фінансів Сполучених Штатів Джанет Єллен.

Про це повідомляється на сайті уряду.

Шмигаль подякував США за потужну фінансову підтримку, що вже отримала Україна, та висловив вдячність адміністрації Байдена за направлення до Конгресу запиту на виділення додаткових 11,7 млрд доларів цього року.

Україна зберегла стійкість фінансової системи під час війни. Вже багато років наша держава  — надійний партнер МВФ. Зараз уряд працює над започаткуванням нової програми з Фондом. Розраховуємо на підтримку партнерів у цьому напрямі, — відзначив Денис Шмигаль.

Сторони обговорили питання енергетичної безпеки та проходження опалювального сезону. Зокрема, сприяння американських партнерів у закупівлі газу. У цьому контексті ведуться перемовини щодо виділення траншу в сумі 1,5 млрд дол. від Ексімбанку США на закупівлю газу.

Україна вдячна за активну роль США щодо посилення санкційного тиску на росію та подальше скорочення торговельно-економічного співробітництва з країною-агресором. Насамперед мова про імпорт енергоносіїв. Переконаний, що необхідно запровадити блокуючі санкції проти Центрбанку рф та всіх російських державних компаній, а також запровадити заборону на експорт сировини з рф, — наголосив прем’єр-міністр України.

Денис Шмигаль, серед іншого, розповів Джанет Єллен про заходи з підтримки малого й середнього бізнесу та про План відновлення України.

Раніше на  USIonline.com

Клієнти з Одеси та області заборгували за газ понад 700 млн гривень

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.