Окупанти вивезли картини з Херсонського худмузею «фото»

Окупанти вивезли картини з Херсонського худмузею

Експонати та речі з музею загарбники вивозили впродовж чотирьох днів в супроводі озброєних людей у цивільному. Зокрема окупанти вкрали й одну із кращих колекцій України: твори мистецтва XVII-XX століть.

Про це повідомили на сторінці музею у Facebook.

Херсонський художній музей розграбований російськими окупантами. Це по-їхньому називається «евакуація», по-нашому — мародерство під гаслами «збереження культурних цінностей», – зазначили у музеї.

До сорока осіб, завезених окупантською владою, з 31 жовтня по 3 листопада зі зброєю виносили твори мистецтва й оргтехніку. Старовинні картини, розповіли у музеї, загарбники замотували в якесь ганчір’я, замість того, щоб запакувати їх спеціальним чином. При викраденні однієї з кращих колекцій України навколо музею стояли блокпости.

1 листопада завантажили та вивезли у супроводі озброєних автоматами людей у цивільному 3 фури та шкільний автобус, 2 листопада — ще 2 фури, 3 листопада забирали залишки автобусом вже без збройної охорони, – повідомили у дописі.

Вантаж був спрямований до Криму, але в музеї стверджують, що це може бути не останній пункт призначення.

За словами співробітників музею, керувала так званою «евакуацією» призначена окупантами директорка музею Наталя Десятова. Цю жінку херсонці знають як співачку з кафе «Театральне».

Це про рівень фаховості. На жаль, допомагали їй і деякі співробітники музею, які погодились працювати на росіян. На думку чинної директорки музею Аліни Доценко, в Криму «приймають» колекцію Херсонського художнього музею теж колишні її підлеглі, які завчасно «евакуювались», – йдеться у повідомленні.

Раніше на  USIonline.com

Окупанти викрали цінності, важливі для історії Одещини (фото)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.