Одразу шість суден йде в порти Великої Одеси за українським зерном «фото»

Одразу шість суден йде в порти Великої Одеси за українським зерном

Ще шість комерційних суден отримали дозвіл на вивезення зерна з українських портів. Два з них вже пройшли інспекцію та вирушили в Чорне море.

Про це повідомляє «Голос Америки» за посиланням на заяву Спільного координаційного центру (СКЦ).

СКЦ в рамках Чорноморської зернової ініціативи ООН дозволив шести суднам, що прибули для перевірки, прохід через морський гуманітарний коридор в Чорному морі. Ці кораблі мають вивезти з України зерно, заблоковане з початку повномасштабного вторгнення.

Два з цих суден MV Kafkam Etler і MV Zelek Star вже пройшли інспекцію в Мармуровому морі, і можуть вирушати у Чорноморськ на завантаження. На завтра запланована інспекція решти чотирьох суден – MV Great Arsenal, MV Zumrut Ana, MV Ocean S, MV Kubrosliy.

Крім того, у неділю пройшло інспекцію і отримало дозвіл на відправлення судно MV Star Laura. У суботу успішну перевірку пройшов MV Rahmi Yagci.

За процедурами, узгодженими Спільним координаційним центром, усі учасники перевірки координують роботу зі своїми військовими та іншими відповідними органами. Як повідомили у СКЦ, це потрібно, “щоб уможливити безпечний прохід комерційних суден у рамках Чорноморської зернової ініціативи”.

Раніше на USIonline.com

У порту “Південний” завантажили балкер, зафрахтований продовольчою програмою при ООН

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.