Одна з громад Бессарабії отримала від японців сучасний земснаряд для очищення водойм від забруднення
Уряд Японії подарував Ізмаїльській громаді сучасний земснаряд-амфібію Watermaster V — техніку вже доставили в регіон. Ця машина дозволить не тільки покращити екологію та водообмін у придунайських озерах, а й сприятиме розвитку аграрного сектору, кажуть фахівці, забезпечуючи необхідні умови для зрошення сільськогосподарських культур.
Про це повідомили у Департаменті аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської обласної державної адміністрації.
До Ізмаїльського управління водного господарства доставили універсальну, потужну та багатофункціональну техніку – земснаряд-амфібію Watermaster V. Техніку використовуватимуть в Ізмаїльській громаді для очищення від забруднення водойм та відкачування мулу. Ця машина здатна виконувати функції декількох: вона може працювати як амфібійний екскаватор, земснаряд, а також забивати паль у водному середовищі та для проведення днопоглиблення меліоративних каналів і річок.
В планах фахівців розпочати очищення від мулу Кислицького рукава, підводні та транспортуючі канали Суворовської та Кислицької зрошувальних систем. Це дозволить наповнити водою та здійснити водообмін у придунайських водосховищах Кагул, Картал, Катлабух, Китай, Кугурлуй, Ялпуг. Це сприятиме покращенню мінералізації води та забезпечить якісне зрошення сільськогосподарських культур на полях аграріїв.
Впровадження таких інновацій є надзвичайно важливим для регіону, особливо в умовах сучасних викликів. Важливість таких проєктів складно переоцінити, оскільки вони не лише покращують водообмін у придунайських озерах, а й сприяють розвитку аграрного сектору, забезпечуючи необхідні умови для зрошення сільськогосподарських культур. Це, у свою чергу, підвищує врожайність та сприяє стабільності продовольчої безпеки регіону, – говорить Алла Стоянова.
Земснаряд придбано урядом Японії в рамках проєкту міжнародної технічної допомоги «Програма екстреного відновлення», «Невідкладна підтримка аграрного сектора» за підтримки Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA).
Раніше на USIonline.com —
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.