
Одесити можуть долучитись до оборони неба: запрацював додаток єППО
Андроїд-додаток єППО, розроблений одеською конструкторською групою «Технарі» , вже доступний на плеймаркет після верифікації в Google.
Про це у своєму Facebook написав розробник додатка Генадій Сульдін.
За його словами, з цього моменту кожний українець може долучитись до протиповітряної оборони неба та взяти участь в побудуванні першої у світі мережевої системи ППО, в якої будуть задіяні майже всі свідомі громадяни України.
Як працює додаток?
Якщо ви побачили крилату ракету чи почули дрон-камікадзе, треба відкрити єППО на своєму смартфоні, вибрати тип повітряної цілі, направити смартфон у напрямку руха цілі та натиснути велику червону кнопку. Все. А через декілька секунд фахівці ППО побачать вашу відмітку на мапі, вона доповнить радіолокаційну інформацію і летюча смерть буде збита.
На питання чому це необхідно, розробники пояснили:
Завдяки кривізні земної кулі всі локатори бачать низьковисотні повітряні цілі з короткої відстані. Тому крилаті ракети та бпла орків ховаються від нашій ППО на доволі малих висотах. Але побачити ракету чи дрон-вбивцю можемо ми, навіть тоді, коли їх тимчасово не бачать радари, – зазначив Геннадій Сульдін.
Зазначимо, при встановленні додатка на свій смартфон, треба пройти авторизацію за допомогою «Дії», натиснути «Тест», щоб переконатись, що все працює і далі бути готовим будь-коли сповістити зенітників про відому вам загрозу з неба.
Авторизація в Дії потрібна, щоб у додатку не змогли зареєструватися будь-хто, щоб вказувати на хибні цілі, розповів розробник.
Додаток затверджений військовими, окрім цього, єППо було зроблено саме за їх участю – спільно із справжніми фахівцями українського протиповітряної оборони. З самого початку розробка була узгоджена с командуванням ОК «Південь» та старшими офіцерами Повітряних Сил ПВК “Південь”.
А коли буде версія для ІOS?
12 жовтня додаток єППО протестували для айфонів. Результат був успішний.
Сподіваюсь, «через 2-3 тижні» (с) іоs версія додатка буде вже доступна всім. Прошу вас встановлювати додаток, поширювати інформацію та розповідати про єППО всім, кого знаєте. Разом ми захистимо наше Небо та збережемо життя наших громадян! – зазначив Сульдін.
Раніше на USIonline.com —
На півдні українські зенітники «приземлили» 9 ворожих «балалайок»
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.