Одесит у суді довів, що тимчасово непридатних до армії чоловіків можна випускати за кордон «фото»

Одесит у суді довів, що тимчасово непридатних до армії чоловіків можна випускати за кордон

У чоловіка катаракта. Суд постановив, що мандрівника незаконно не випустили з України. Це прецедент - суд визнав, що тимчасово непридатні до служби мають право залишати Україну.

Про це кореспондент Української Служби Інформації дізнався із судового реєстру.

Чоловіка не пропустили за кордон у пункті пропуску Старокозаче. Втім, відповідно до висновку лікаря-офтальмолога на підставі ст. 32 графи І Розкладу хвороб Додатка № 1 до Положення № 402 від 14.08.2008, позивач визнаний тимчасово непридатним до військової служби з наступним переоглядом восени 2022 р.

Одеський окружний адміністративний суд визнав дії прикордонників незаконними. На думку суддів, після надання позивачем висновку лікаря про тимчасову непридатність до військової служби, у посадових осіб Державної прикордонної служби не було правових підстав відмовляти йому у виїзді за межі України, посилаючись виключно на Указ Президента України від 24.02.2022 № 64/2022.

Одесит намагався відсудити 50 тис. грн, але за рішенням суду отримає лише 993 грн.

Слід відзначити, що прикордонники ще можуть подати апеляцію і скасувати це рішення.

Відзначимо також, що наразі до судів надійшло багато позовів від чоловіків, яким відмовили у перетину кордону. Але поки що це єдиний випадок, коли рішення прийняли на користь позивача.

Раніше на  USIonline.com

В Одеській області затримали ухилянта з підробленим військовим квитком

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.