Одесит отримав відстрочку від мобілізації, однак не зміг виїхати за кордон для навчання в ЄС «фото»

Одесит отримав відстрочку від мобілізації, однак не зміг виїхати за кордон для навчання в ЄС

Відстрочка від мобілізації не дозволила студенту 5 курсу денної форми навчання Міланського державного університету Бікокка Сергію Ш. виїхати в Італію. Спочатку його відмовилась пропустити прикордонна служба, а потім він звернувся до суду, який своїм вироком відзначив, що відстрочка від мобілізації не надає права на перетин державного кордону навіть студентам закордонних навчальних закладів.

Про це пише «Судово-юридична газета».

Як повідомляється у матеріалах справи, Сергій Ш. – вчиться у Міланському державному університеті за спеціальністю маркетинг на денній формі навчання.

У жовтні 2022 року одесит отримав відстрочку від мобілізації до 28 квітня 2023 року в Приморському районному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки.

У листопаді студент намагався виїхати за кордон, через пункт «Старокозаче» , однак прикордонники відмовились пропустити його у Молдавію. Стражі кордону мотивували свої дії тім, що Сергій Ш. не наділений правом перетину державного кордону в умовах воєнного стану.

У січні 2023 року хлопець подав позов до Одеського окружного адміністративного суду з вимогою скасувати рішення про відмову в перетині державного кордону.

У своєму зверненні до суду, позивач наголосив, що Прикордонна служба з 24 лютого 2022 по 14 вересня 2022 діяла всупереч постанові Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Правил перетинання державного кордону громадянами України» № 399 і безперешкодно дозволяла студентам, які надавали усі необхідні документи перетинати кордони України.

Однак, починаючи з 14 вересня, керуючись лише внутрішнім нормативним документом, Прикордонна служба одноосібно змінила порядок перетину кордону, позбавивши декілька сотень студентів права навчатися в закордонних навчальних закладах, – пише видання.

Одесит також зазначив у позові, що у 2017 році його було визнано непридатним до військової служби.

У суді представник Держприкордонної служби посилався на те, що в Україні запроваджено воєнний стан, тож виступив проти задоволення відповідного позову.

Дослідивши позиції сторін, суд ухвалив рішення, але не на користь Сергія Ш.

Суддя вирішив, що у зв`язку із введенням в Україні воєнного стану тимчасово можуть обмежуватися конституційні права і свободи людини і громадянина, передбачені статтею 33 Конституції України.

Також, суд вказав, що статтею 22 Закону № 3543 («Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію») визначені обов`язки громадян щодо мобілізаційної підготовки та мобілізації.

Проте, згідно з абзацом другим частини третьої цієї статті призову на військову службу під час мобілізації не підлягають здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти.

Крім того, суддя нагадав, військовозобов`язані особи, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації, мають право на перетин державного кордону в умовах воєнного стану.

Водночас згідно з пунктом 2-6 Правил перетинання державного кордону, таке право не поширюється на осіб, визначених в абзацах другому – восьмому ч. 3 ст. 23 Закону «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію.

Як вбачається з матеріалів справи, позивач належить до категорії осіб, визначених в абзаці другому частини третьої статті 23 Закону № 3543, а тому правом перетину державного кордону в умовах воєнного стану не наділений, – зазначили у суді.

У підсумку рішення суду щодо законності відмови прикордонниками позивачу у перетину держкордону обґрунтовується тим, що на момент виникнення спірних правовідносин в країні діяв правовий режим воєнного стану, саме у зв`язку з цим можуть обмежуватися конституційні права, визначені ст. 33 Конституції України.

Раніше на USIonline.com

Не мобілізація: як на Одещині проходить набір до «Гвардії наступу» та хто може в неї вступити

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.