Одеський еколог: за час війни в Чорному морі загинуло близько 50 тисяч китоподібних (фото)
Море викидає на берег лише близько 5% від усіх загиблих дельфінів, решта 95% просто йде на дно моря - це ускладнює реєстрацію загибелі тварин.
Про це повідомляє одеський еколог, доктор біологічних наук Іван Русев.
На узбережжі національного природного парку “Тузлівські лимани” екологи знову знайшли останки загиблих двох дельфінів на піщаному пересипу. Спеціалісти зазначають, що вони ймовірно загинули ще в липні.
Іван Русев повідомляє, що на даний час загальна кількість загиблих китоподібних трьох видів у Чорному морі через військові дії становить набагато більше 5000 осіб з початку війни 2022 року.
При цьому спеціалісти зазначають, що це далеко не остаточна цифра, оскільки більшість загиблих тварин йдуть на дно моря.
Вони не доступні для виявлення та підрахунку з берега, тому ми вважаємо, що за часи війни російських варварів проти України вже загинуло, імовірно, до 50 тисяч китоподібних, що є вкрай жахливим для морської екосистеми, – написав Русев.
Нагадаємо, дельфіни гинуть внаслідок використання гідролокаторів (сонарів), які створюють потужні смертельні звуки для тварин. Через навігаційні прилади дельфіни отримують потужну акустичну травму.
Раніше на USIonline.com —
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.