Одеський англомовний ресурс проти російської пропаганди презентували в Німеччині (фото)
Одеський волонтер бореться з фейками російської пропаганди з 2022 року, формує позитивний імідж України за кордоном та розповідає про події в Україні та навколо неї іноземним читачам.
Про це повідомляє кореспондент Української Служби Інформації.
Це — портал The Ukrainian Review, який віднедавна має друковану версію. Про особливості роботи з іноземною аудиторією розповів СЕО проєкту, волонтер та громадський активіст Володимир Савченко.
Видання було започатковано 2022 року. З початком повномасштабної агресії з боку РФ я вирішив долучитися до волонтерської діяльності, яку я вже активно провадив у 2014-2016 рр. Ми розпочали з адвокації вимог України на міжнародній арені. Потім долучилися до гуманітарних та благодійних акцій. Але повсякчас стикалися з тим, що на Заході мало розуміють ситуацію в Україні, контекст цієї війни. Відтоді ми вирішили зробити саме англомовний ресурс, який би розвінчував фейки російської пропаганди. Згодом місія ресурсу була розширена. Тепер ми маємо більш аналітичне медіа з фокусом на події в Україні та стосовно України, — каже Володимир Савченко.
До початку повномасштабної війни в Україні було лише декілька англомовних медіа, тому The Ukrainian Review став одним із форпостів української боротьби в англомовному інформаційному полі. Серед героїв матеріалів, які опубліковані на сайті, можна зустріти військових, дипломатів, політиків європейських країн, експертів та відомих західних журналістів.
До другої річниці початку повномасштабного вторгнення The Ukrainian Review видали у друкованому виді. Причому відразу трьома мовами. Презентація німецькою мовою вже відбулася у Мюнхені із залученням депутатів німецького парламенту. Вони позитивно сприйняли саму ідею такого видання та високо оцінили якість статей та різноманітність тем, які підняли автори журналу. В цьому випуску, серед іншого є інтерв’ю з заступником міністра закордонних справ України Євгеном Перебийнісом та матеріал керівника Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки, присвячений геноцидальній риториці росіян.
Англомовні медіа відіграють вирішальну роль у забезпеченні міжнародної аудиторії точною та своєчасною інформацією про Україну, її політику та поточні події. Подібні ініціативи допомагають подолати комунікаційні лакуни та сприяють кращому розумінню поточної ситуації, перспектив і досвіду України на глобальній арені. Окрім того, дуже важливо давати європейським читачам контент їх рідними мовами. Саме тому третій випуск було перекладено німецькою та французькою мовами, — вважає Володимир Савченко.
Тисячі екземплярів видання вже поширені в Європі серед зацікавленої аудиторії. І це тільки початок. Волонтери та представники дипломатичного корпусу, як українці, так і іноземці, активно долучилися до цієї інформаційної кампанії.
Кожна стаття, кожна думка та кожне інтерв’ю — це маленька цеглина у мур міцної української інформаційної політики. На жаль, те, що було згаяно за десятиліття, ми маємо здобувати за роки, чи місяці. Адже наше видання не стільки про боротьбу з фейками, а стільки про те, що Україна потребує допомоги. Цей заклик ми постійно транслюємо нашим західним партнерам, — розповідає Володимир Савченко.
The Ukrainian Review має активну сторінку у Х (колишній Твіттер) та закликає доєднатися до інформаційного спротиву ворогу.
Раніше на USIonline.com —
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.