Одеську премію імені Бабеля та грошові винагороди отримали росіяни «фото»

Одеську премію імені Бабеля та грошові винагороди отримали росіяни

Серед лауреатів та жюрі Одеської міжнародної літературної премії імені Ісаака Бабеля були росіяни. Премія передбачає грошові винагороди.

Про це повідомили на офіційному сайті Одеської міжнародної літературної премії імені Ісаака Бабеля.

Дипломантами премії, вручення якої відбулось 23 липня, у 2022 році стали: Рена Арзуманова (США) – за оповідання «Найкращий тато», Григорій Беркович (Німеччина) – за оповідання «Записки медбрата», В’ячеслав Верховський (Україна) – за цикл оповідань «Моє життя у мистецтві форсмажора», Лев Усискін (Росія) – за оповідання «Марки», Олександра Ходорковська (США) – за цикл оповідань «Минулий час».

Серед лауреатів перші місця зайняли два українця, а третє розділили два російських письменники. До складу журі також входять росіяни, наприклад, очолює журі Андрій Дмитрієв, який живе та працює в Москві. Представниками країни-окупанта виступають Сергій Махотін та Борис Мінаєв. Важливо зазначити, що тим, хто отримав звання лауреата, правилами премії передбачені грошові винагороди. Так, перше місце – це 60 тисяч грн., друге – 30 тис. грн, третє – 15 тисяч грн. Їх фінансують так звані меценати, яких на сайті, на жаль, не перелічують.

При цьому засновником Одеської міжнародної літературної премії імені Ісаака Бабеля є так званий «Всемирный клуб одесситов», а заснована премія була у 2016 році. Співзасновники – Одеський літературний музей, літературний журнал «Райдуга» (Київ), Одеська національна наукова бібліотека, АТ ПЛАСКЕ (Олег Платонов) – міжнародний партнер проекту та встановлення в Одесі пам’ятника Ісааку Бабелю, Лідія Ісааківна та Андрій Бабель (дочка та онук пісьменника, США).

Довідка USIonline:

Пам’ятник Бабелю знаходиться на вулиці Рішельєвська, 18. Міська влада виділила на конкурс за найкращий проект 100 тисяч грн, серед учасників були одесити, а також громадянин Ізраїлю. Але переможцем став проект московського скульптора Георгія Франгуляна. Також Одеська міська рада виділила кошти на благоустрій майданчика під пам’ятник — 1 мільйон 200 тисяч гривен.

Раніше на USIonline.com

Мовний омбудсмен назвав порушників закону про мову: серед них Зеленський, Кім і Труханов

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.