Одеській Екстренній медичній допомозі потрібна медична допомога (фото) «фото»

Одеській Екстренній медичній допомозі потрібна медична допомога (фото)

Другий місяць у бригадах швидкої допомоги Одеси немає необхідних препаратів і розхідних матеріалів. Ентузіазму купувати це все власним коштом, щоб хоч якось допомогти пацієнтам, у медиків теж немає. Особливо, коли заробітна плата рядового працівника швидкої допомоги часто не доходить і до 9 тисяч гривень, при цьому у керівництва швидкої зарплата сягає 150 тисяч. Існує, також, велика проблема з транспортом і водійським складом.

Кореспонденти Української Служби Інформації провели власне розслідування і дізналися, як справи в ангелів у червоному одязі.

Спочатку закінчилися рукавички. Їх на швидкій немає. Це поставило під загрозу безпеку лікарів і пацієнтів. У швидку, крім працездатного населення, звертаються й люди, у яких немає фінансової можливості лікуватися від контактних хвороб, наприклад, корости (чесотки). Лікар швидкої, наприклад, може торкатися руками померлого, щоб констатувати смерть на пішохідному переході, а після цього поїхати до шестимісячного малюка з температурою. І все, ймовірно, доводиться робити без рукавичок, або в одних рукавичках, куплених власним коштом.

А як же сім’ї працівників швидкої? У багатьох є діти. У мене є діти. І все, що на руках з’являється впродовж доби, – несеться додому. Зараз сезон передозувань, отруєнь, бійок, ножових поранень, травм у спортсменів, тощо. Рукавички та кровозупинні препарати у нас закінчилися місяць тому, – поділився з журналістом УСІ лікар однієї з виїзних бригад.

Також, за словами медиків, у швидкої немає антгістамінних препаратів. Лікарі, які допомагають людям з алергією, купують за власні кошти кілька ампул звичайного димедролу або супрастину, щоб під час виклику мати чим допомогти хворому.

Є така функція, як: вказати в картці хворого «допомога не надана через відсутність препаратів», порадити щось, розвернутися й поїхати. Але у результаті ми чуємо багато претензій від керівництва зі словами «ви дискредитуєте нашу організацію, тому, щоб не було у вас неприємностей, пишіть в картці те, що ви використовували б за протоколом», – розповів УСІ фельдшер однієї з обласних підстанцій екстренки.

Як щодо інфаркту? У протоколі лікування вказано дати хворому кроворозріджуючі препарати. З численних, які повинні бути в штатній валізі, – гепарин або еноксапарин. Цих препаратів теж немає, – додав його напарник.

За словами медиків, при транспортуванні хворого (особливо в важкому стані) швидка повинна здійснити постановку катетера, тобто забезпечити постійний венозний доступ. Однак, катетери також закінчилися місяць тому. І їх на швидкій немає.

На сьогоднішній день недобір медичного персоналу на одеській «екстренці» – близько 60%.

Абсолютно на всіх підстанціях виходить на лінію працювати близько 50% машин. На деяких підстанціях – ще менше. Так, найбільші підстанції, на балансі яких з десяток машин, заступають на чергування з порожніми валізами, без рукавичок і неповним складом.

На даний момент на автобазі стоїть близько 3-х десятків карет без роботи. А це близько 90 водіїв. Відповідно, до них потрібні 180 + медичних працівників. Вони звільнилися, – ділиться інформацією представник парку санітарного транспорту.

Обіцяної високої зарплатні на швидкій теж немає. До того ж, за словами лікарів, така ситуація лише в Одеській області. В інших регіонах на швидких все у порядку. І виплати, обіцяні президентом рік тому, проводяться скрізь в повному обсязі, але тільки не в Одесі.

На зустрічі з журналістами голова Одеської ОВА Олег Кіпер прокоментував проблеми на екстренці, заявивши про початок проведення службової перевірки, щоб з’ясувати: чому заробітна плата у керівництва швидкої допомоги – 150 тисяч гривень, а у виїзних фельдшерів та лікарів – від 7 тисяч гривень. Він також розпорядився провести перевірку щодо відсутності ліків і розхідних матеріалів.

Через 4 дні після виступу голови ОВА на кожну з бригад видали 4 бандажі, декілька ампул диклофенаку і пів пачки димедролу зі словами «Перевірка ходить. Киньте це у валізу», – розповів фельдшер однієї з центральних підстанцій.

Після закінчення перевірки, заявив Олег Кіпер, результати будуть оголошені, заходи прийняті та передані в правоохоронні органи.

Перевірку по екстренці я вже призначив. І будуть результати, висновки. І чи це буде до правоохоронних органів передано. Також я дав розпорядження щодо погодження керівниками своєї заробітної плати з департаментом охорони здоров’я, тому що сьогодні вони самі собі господарі: там три тисячі, а там сто п’ятдесят. Я про це чув і тому перевірку призначив, – заявив Олег Кіпер.

Працюючи над матеріалом, кореспондент Української Служби Інформації став очевидцем того, які проблеми можуть чекати тих, хто звернеться до швидкої. Він зателефонував за номером 103 з проханням надати допомогу чоловікові, який лежав без ознак життя в кущах. У відповідь диспетчер швидкої попросив кореспондента самостійно оглянути лежачого чоловіка і визначити, чи він мертвий чи п’яний. При цьому диспетчер сказав, що до п’яного не приїдуть, бо велика черга і нікому працювати. До невідомого так й не приїхали.

Протягом дня в одеську швидку допомогу звертаються тисячі місцевих жителів і гостей міста. Хтось допомогу не отримає, тому що не буде кому допомогти, і немає чим.

Раніше на USIonline.com

Українські водії змінюють своє ставлення до Екстреної медичної допомоги (відео)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.