Одеські винахідники розробили плащ-невідимку, який захищатиме ЗСУ від ворожих тепловізорів (фото, відео)
Маскувальний плащ-накидка блокує випромінювання тепла, тому зможе захищати наших бійців «на нулі» від російських тепловізорів й рятуватиме життя.
З розробниками поспілкувався фотокореспондент Української Служби Інформації Арсен Подосян.
Одесит Костянтин Боряк – винахідник та співрозробник маскувального плаща-накидки – розповів, що ідея створити плащ-невідимку з’явилася ще у 2014 році після спілкування із військовими. Бійці розповіли науковцям про потреби на передовій – їм не вистачало захисного маскувального засобу, який би захищав від спостереження ворогів за допомогою тепловізорів. Після цього розробники почали працювати над проєктом, який згодом запатентували.
Розробку почали на власному ентузіазмі, ми розробляли за власні кошти і нам було цікаво вирішити цю проблему. Ми зрозуміли завдання, розклали по полицях та крок за кроком вирішували ці питання. Зрозуміло, що перші зразки були дуже примітивні та були зроблені з аналогів, які були відомі на той час, – пояснив Костянтин Боряк.
Пізніше, у 2016 році, розробники вдосконалили плащі-накидки за кращими технічними зразками. Ці напрацювання, діляться науковці, перейняли турецькі військові. Вже після початку повномасштабної війни, із приходом нової ери дронів, наші винахідники повернулися до маскувальних плащів – покращили захист та зробили їх ще практичнішими.
Технології не стоять на місці, з’явилися нові дрони із тепловізійними камерами, які виконують основну розвідувальну роль. Вони можуть летіти на далеку відстань й наблизитися для спостереження до 50 метрів, більше ніж супротивник, який знаходиться досить далеко від наших позицій. Тому ми вдосконалили свої маскувальні вироби, – поділився винахідник.
Серед військових виріб отримав назву «плащ-невідимка». За словами авторів проєкту, маскувальний засіб виготовляють з секретних матеріалу та компонентів. Серед переваг плаща – його легкість і зручність, сама ж вага виробу – до 2,5 кг, до того ж вона рівномірно розподіляється на тілі під час носіння. Така накидка має високу захищеність від дощу та мокрого снігу. Також плащ не горить і захищає від високих температур.
Втім, у застосованні виробу є свої особливості – плащ не може повністю «розчинити» образ людини. Проте накидка забезпечить надійне маскування під місцевий пейзаж з природною рослинністю – з деревами, кущами або спорудами.
Серед кущів дерев, будівель, пагорбів ви не побачите військових, а щось притаманне цій місцевості. Якщо місцевість дуже насичена рослинністю, то ви військового не побачите ніяк. Проте відстань є критичною, якщо з 3 метрів застосовувати тепловізор, то ви все одно щось побачите, – зазначають автори проєкту.
Наразі на виробництві плащів працює 8 швачок. У місяць вручну вони можуть виготовляти лише 150 виробів. За словами виробника, плащі вже випробували на різних напрямках – зокрема, Південному й Східному: там вони отримали позитивні відгуки.
Ми відправили партію плащів зараз на Східний напрямок, вони поїхали туди. Ми чекаємо відгуки, якщо будуть схвалені, ми розпочнемо масове виробництво, – розповів виробник плащів Максим Боряк.
Раніше на USIonline.com —
Одеський інженер робить антидронові рушниці та окопні реби проти ворожих БПЛА
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.