Одеські волонтери створили онлайн-меморіал жертвам війни із посиланнями на соцмережі загиблих людей «фото»

Одеські волонтери створили онлайн-меморіал жертвам війни із посиланнями на соцмережі загиблих людей

Волонтери з Одеси створили Меморіал цивільним жертвам російсько-української війни, щоби показати, - жертви не статистика, це реальні люди. На сайті розміщена інформація про загиблих від російської агресії цивільних жителів України. Мета проєкту - увічнення пам'яті жертв війни та документування злочинів російської федерації.

Проєкт стартував онлайн цього тижня, повідомляє Українська Служба Інформації.

На сайті проекту розміщено фотографії та стислі відомості про загиблих, а також посилання на їхні соціальні мережі.

Як розповіла кураторка проєкту, волонтерка Сабіна Нікітенко, меморіал має нагадувати про жертви серед цивільного населення України. Також, вона зазначила, що посилання на сторінки загиблих від російської агресії у соціальних мережах було додано, щоб весь світ побачив реальних людей, зламані долі, а не статистику.

За даними Управління Верховного комісара ООН з прав людини, на 20 червня 2022 вже зафіксовано 10 308 жертв серед цивільного населення нашої країни. Але це не просто цифри, це реальні люди – такі, як ми з вами. Жінки, діти, журналісти, вчителі, лікарі… Ніхто з них ніколи не тримав у руках зброю, це мирні люди. Вони жили, вони раділи і сумували, виховували дітей та займалися улюбленою справою. А тепер їх нема. Їх знищила російська федерація.

Ми хотіли, щоб всі наочно побачили цей страшний злочин росії, щоб люди в Україні та закордоном пам’ятали тих, хто стоїть за цими цифрами, — зазначила кураторка проєкту.

Наразі волонтерська група займається збором інформації та наповненням сайту.

Раніше на USIonline.com

Зараз важливо бути корисним: як в Одесі працює волонтерській хаб “Ти Україна” (фото)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.