Одеські рятувальники показали, як тренуються на морі із сучасним спорядженням (фото, відео)

Із новим спорядженням одеські водолази-рятувальники зможуть занурюватися на глибину до 60 метрів.

Про це кореспонденту Української Служби Інформації Арсену Подосяну розповів начальник аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління державної служби України з надзвичайних ситуацій в Одеській області Микола Каськов.

Більш детально про це дивіться на нашому каналі Youtube.

За легендою, рятувальники мають врятувати людину на воді, за іншим сценарієм навчань – повинні знайти тіло потопельника. Під час відпрацювання навичок у море надзвичайники вивели швидкісну техніку та новий наводний дрон.

В цьому році особливість наших навчань – у новому хорошому спорядженні. Раніше водолази працювали на легкому спорядженні,  зараз ми тренуємося на новому важкому, яке є лише в Одесі, – зазначив підполковник Микола Каськов.

Микола Каськов

Як розповіли рятувальники, наразі вони мають у своєму технічному парку два типи дронів: надводні і подводні, які використовують для пошуку тіл, затонулих уламків та іншого.

Це надводний дрон, який використовує електричну енергію. За допомогою гвинтів, які працюють є камера. Він управляється двома способами: дистанційно та попередньо можна в нього закласти координати, щоб він відпрацював. Основна його задача – знімати картинку під водою, – розповів водій-моторист рятувального загону ДСНС Віктор Бутенко.

За допомогою такого дрона можна завчасно обстежити велику площу та відправити до локації із місцезнаходженням тіла потопельника, або водолазів. Сучасний пристрій, за словами надзвичайників, дозволяє економити час, сили та кошти.

Надводний дрон

Надзвичайники також провели навчання на дроні-розміновувачі. Саме цей прилад допоможе одеським саперам перевірити морське дно на деяких одеських пляжах перед початком курортного сезону.

Дрон-розміновувач

Буде оглядатися вся територія, деякі пляжі, які будуть відкриватися, вони все одно будуть перевірятися на різні види та типи вибуховонебезпечних предметів. Це обов’язково. Проте наразі піротехнічні підрозділи займаються сухопутною територією, після неї ми будемо займатись всім іншим, – розповів  старший сапер піротехнічного відділення ДСНС України в Одеській області Євген Корецький.

Раніше на USIonline.com

Одесити вже відкрили літній сезон: що відбувається на пляжах (фото, відео)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.