Одеські прикордонники отримають сучасні американські катери (фото, відео)

Нещодавно військовослужбовці з числа корабельно-катерного складу загонів Морської охорони Державної прикордонної служби України побували у США, де пройшли навчання з управління та експлуатації малих патрульних катерів типу Fearless та Defiant.

Про це повідомляє Державна прикордонна служба України.

«Безстрашний» та «Непокірний» – саме так перекладаються назви проєктів катерів, які нещодавно опановували морські прикордонники.

Ці катери незабаром будуть передані прикордонному відомству від Уряду США.

Defiant 38 перебуває на озброєнні Берегової охорони США, ВМФ США, Збройних Сил, пожежних частин та правоохоронних органів різних держав світу, де відмінно себе зарекомендував.

Практичні тренінги відбувалися у штаті Луїзіана, безпосередньо на базі виробника катерів цього типу – суднобудівної компанії Metal Shark, яка спеціалізується на виготовленні катерів з алюмінієвими корпусами.

Протягом 10 днів морські прикордонники під керівництвом інструкторів компанії вивчали будову, тактико-технічні характеристики, правила експлуатації двигунів вказаних катерів, а також опановували практичні вміння та навички керування ними.

Звичайно ж, довелося адаптуватися до кліматичних нюансів: 40-градусної спеки та вологості у 90%.

За словами морських прикордонників, катери дуже швидкісні, надзвичайно маневрені й при цьому навіть порівняно тихі під час ходу.

Катери дуже легкі в управлінні, але разом з тим дуже чутливі – буквально на кілька градусів повертаєш штурвал і катер вже миттєво маневрує. Так само майже з місця набирає швидкість. І працюють відносно не гучно: дуже тихо на малому ході, а на холостому взагалі – фактично не чутно, – ділиться враженнями майстер-старшина Андрій на псевдо «Булат».

Катери Defiant та Fearless обладнані сучасними системами навігації, керування, автоматичного пожежогасіння, камерами відеоспостереження й загалом комфортні і дуже ергономічні. Тому будуть корисними та надійними помічниками в охороні та обороні державного кордону України.

Раніше на USIonline.com

Відповідь на російські «шахеди»: США, Румунія та Україна проведуть навчання в Чорному морі та дельті Дунаю

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.