Одеські пожежні вчилися шукати постраждалих у палаючому будинку: як це було (фото) «фото»

Одеські пожежні вчилися шукати постраждалих у палаючому будинку: як це було (фото)

Евакуація та пошуки постраждалих відбувались за участю добровольців. Одесити були прийняті до команди ДСНС та пройшли навчання разом із рятувальниками, які за легендою ліквідували надзвичайну ситуацію у мінусову температуру.

За тим, як рятувальники та добровольці вчилися співпрацювати в критичних умовах, спостерігав фотокореспондент Української Служби Інформації.

За легендою, в житловому будинку виникла надзвичайна ситуація. Рятівники прибули на місце події. В той час у добровольців, які визвалися допомагати пожежникам, спрацювала система сповіщення, за якою вони теж мають швидко прибути на місце. Події розгортаються під час дуже холодної погоди.

Ця будівля, за легендою, – це житловий будинок, у якому виникла надзвичайна ситуація, після чого нам потрібно евакуювати людей. Одесити спільно зі службами Одеської міськради розгортають пункт обігріву та пункт приймання їжі. Та наші добровольці з Асоціації пожежних України та Асоціації кінологів Одеси проводять пошуки та евакуацію постраждалих й гасіння умовної пожежі, – розповів начальник добровільного формування цивільного захисту Одеської міської ради Олександр Полохач.

До навчань приєдналися близько 40 добровольців. Вони вчаться швидко встановлювати пункти обігріву та допомагати рятівникам.

У нас є система оповіщення, яка спрацьовує в телефоні кожного добровольця. Вони отримали сигнали, але, оскільки їдуть з різних кінців міста, час їхнього прибуття різний. Нормативів встановлення, наприклад, пунктів обігріву для добровольців немає, але навчання – саме для того, щоб робити це швидко. Рятувальникам завжди потрібна допомога, тім паче у нашому великому місті. Потрібні руки, особливо, якщо вони правильно навчені. Це дуже велика допомога нашим рятувальникам, – підкреслив Александр Полохач.

Практикувалися не тільки добровольці, але й тварини. Службові вівчарки допомагали пошуковій групі знайти постраждалих.

Умови на тренувальному майданчику наближені до тих, що мають місце під час великої пожежі або можуть бути після обстрілів, додали фахівці служби. Зараз рятувальній групі потрібно відпрацювати всі усі навички, аби у потрібний момент швидше скоординуватися.

Раніше на  USIonline.com

Радіація, боєприпаси та хімічна небезпека: рятувальники провели навчання для одеситів (фото, відео)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.