
Міськрада звернулася до Кабміну аби одеситам, без документів на житло, дозволили претендувати на компенсацію «єВідновлення»
На позачерговій сесії депутати підтримали рішення «Про звернення Одеської міської ради VIII скликання до Кабінету Міністрів України». Йдеться про прохання запровадити механізм компенсації за житло мешканцям, які не мають правовстановлювальних документів на житло (нерухомість), але потребують захисту від наслідків збройної агресії.
Про це йшлося на позачерговій сесії Одеської міськради 22 листопада.
Зараз громадяни, в яких відсутній повний пакет документів на житло, не мають права на отримання допомоги за програмою “єВідновлення”.
Зокрема, маються на увазі, перш за все, приватні будинки-самобуди, де мешканці не оформлювали відповідні документи. Наприклад, таких чимало на селищі Сахарова.
На засіданні сесії також йшлося про одеситів, які мешкають у будинках-пам’ятках архітектури. Було запропоновано додати їх до переліку осіб, які зазначені у зверненні до Кабміну. Згадали, зокрема, будинок на вулиці Новосельського, 51, який частково вигорів під час останньої дронової атаки ворога.
Нагальним питанням є фіксація чинного стану житла у цьому будинку. Про це депутата Василя Ієремію попросили власники квартир. Але, як пояснив керівник Департаменту культури Федір Стоянов, у пам’ятках міська комісія має право оцінити загальний стан лише всієї будівлі, а не приватних помешкань. Крім того, місто може поремонтувати тільки флігель, провести аварійні та консерваційні роботи, закрити верхні поверхи та дах, аби будівля не руйнувалася далі. І саме такі роботи зараз проводяться за адресами Пастера, 54 та Новосельського, 51, зазначив Федір Стоянов. Але власні квартири одесити мають ремонтувати самотужки. І отримати компенсацію від “єВідновлення” вони наразі не мають права.
Як зазначив депутат Олексій Потапський, вже сформовано пропозиції до Верховної Ради щодо змін до законодавства стосовно державних компенсацій для мешканців будинків-пам’яток. І відповідний проєкт рішення може бути винесений на наступну сесію міської ради.
Ще одне окреме рішення щодо будинків-пам’яток депутати планують створити на наступну сесію. Йдеться про прохання до Кабміну та, зокрема, Мінкульту, розробити механізм більш оперативної оцінки стану пошкоджень таких будівель. Адже наразі ця процедура можлива тільки за участі представників ЮНЕСКО і тому надто довга та бюрократично затягнута. А весь цей час одесити-мешканці понівечених будинків залишаються без житла та компенсацій.
Раніше на USIonline.com —
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.