Одесі подарували цінну історичну реліквію (фото) «фото»

Одесі подарували цінну історичну реліквію (фото)

30 травня 2023 року в науковій бібліотеці ОНУ імені І. І. Мечникова відбулась урочиста передача до колекції унікальних книг факсимільного видання «Мазепинського Євангелія» українською та арабською мовами.

Про це повідомляється на сторінці одеського вузу у Facebook.

«Мазепинське Євангеліє» видано за сприяння Посольством України в Лівані та Фондом пам’яті блаженнішого митрополита Володимира.

Книгу в дар університету передав особисто Надзвичайний і Повноважний Посол України в Лівані в 2016-2022 році Ігор Іванович Осташ.

Ігор Осташ розказав дивовижну історію пошуків «Книги Чесного Непорочного Євангелія, Світильника, що сяє і освітлює», кошти на видання якої надав гетьман Іван Мазепа.

В одному з монастирів було знайдено оригінальне видання Євангелія арабською мовою, що отримало назву «Мазепинське», бо у передслові саме гетьману виказано вдячність за можливість надрукувати цю книгу. Зв’язок арабського світу з Україною, який тягнеться з тих часів трьохсотрічної давнини не обмежується лише цим рідкісним стародруком. Великий внесок зробив Агатангел Кримський – про нього, як про багато інших історичних цікавинок, написано вже в книгах за авторством Ігоря Осташа. Вони також були переданы в дар бібліотеці ОНУ, як й примірник книги з історії України арабською мовою, що було видано за сприяння посольства України в Лівані.

Раніше на USIonline.com

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.