
Одещині загрожує сарана з Молдови: небезпечних шкідників уже помітили в Болградському районі
В Одеській області посилено моніторинг через загрозу поширення перелітної та єгипетської сарани. Небезпечних шкідників уже помітили на півдні області – зокрема, в Болградському районі.
Про це повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби в Одеській області.
Саранові потрапили на територію регіону з південних районів Молдови. На початку липня їхню міграцію зафіксували на полях, де вже зібрали врожай ріпаку, пшениці та ячменю. Щоб зупинити поширення комах, аграрії провели обробку стерні інсектицидами відповідно до державного реєстру дозволених препаратів.
Поки що запроваджувати особливий режим захисту рослин на Одещині не стали, бо чисельність сарани не перевищує допустимий поріг. Але ситуація перебуває під пильним контролем — фахівці продовжують обстеження полів і луків, а аграріїв закликають у разі виявлення осередків сарани негайно повідомляти про це за телефоном (048) 716-13-01 або на e-mail: gu@odesa.consumer.gov.ua.
Водночас небезпечні шкідники вже встигли наробити клопоту в інших південних областях.
У Запорізькій області з 15 липня запроваджено особливий режим захисту рослин — сарана поширилася на понад 21 тисячу гектарів. Там створили координаційний штаб, який керує боротьбою з комахами. Наразі обробляються території, де росте очерет і дика трава — саме вони є основною їжею шкідника.
У Херсонській області режим захисту діє ще з червня. За цей час сарану знищили на майже 300 гектарах, зокрема на полях із соняшником. За результатами перевірок — оброблені ділянки вільні від комах, і ситуація під контролем. Питання про скасування особливого режиму вже на розгляді.
Також отримано повідомлення про наявність сарани у Дніпропетровській області — там триває перевірка територій.
Аграрії, будьте уважні! У разі виявлення сарани обробляйте поля інсектицидами лише згідно з офіційно дозволеним реєстром і дотримуйтесь усіх правил безпеки. Разом ми можемо зупинити поширення небезпечного шкідника та зберегти врожай, – закликали в Держпродспоживслужбі.
Раніше на USIonline.com —
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.