ОдесаБібліоСаміт та Українська книга на Одещині: відбувся форум з популяризації української книги (фото)
На вихідних в Одеській національній науковій бібліотеці на Пастера відбувся вже чотирнадцятий, започаткований у 2000 році, захід - «Українська книга на Одещині». Цього року до нього приєднався ще й «ОдесаБібліоСаміт». Мешканці міста мали нагоду ознайомитися з книжковими новинками та поспілкуватися з авторами, а науковці, автори, бібліотекарі та видавники - обговорити проблеми сучасної української книги та видавництва.
На форумі побувала кореспондентка Української Служби Інформації Наталя Довбиш.
Цьогоріч на виставці-форумі були представлені новинки художньої, науково-популярної та наукової літератури близько 60 вітчизняних видавництв із різних регіонів України та вперше — з-за кордону.
У рамках виставки-форуму відбулося багато публічних заходів з популяризації книги і читання: як художньої чи науково-популярної літератури для всіх верств населення, так і виключно професійного спрямування. Охочі мали нагоду ознайомитися з новинками вітчизняних видань, поспілкуватися з авторами, у тому числі і онлайн, а також взяти автографи.
Фахові дискусії провели представники провідних видавництв України, письменники, ілюстратори, літературознавці та мистецтвознавці, а бібліотекарі обговорили актуальні питання книговидання та поповнення бібліотечних фондів в умовах війни.
До речі, в Одесі у цьому році збільшено бюджет на придбання нових книг українського видавництва для бібліотек у п’ять разів. Наразі ведуться перемовини з іноземними містами-побратимами Одеси щодо створення у бібліотеках залів літератури мовою оригіналів.
Визначною подією цьогорічного заходу стала презентація монографії «Нематеріальна культурна спадщина як найголовніший інструмент збереження української нації», яку в співавторстві написали Влада Литовченко, член Експертної ради з питань нематеріальної культурної спадщини при Мінкульту та Валентина Дем’ян – голова Експертної ради з питань нематеріальної культурної спадщини при МКІП України. Монографія концентрує увагу суспільства та міжнародної спільноти до проблем збереження історико-культурних цінностей та вироблення інструментів захисту елементів нематеріальної культурної спадщини в Україні.
Раніше на USIonline.com —
Українці вже цього року отримають спеціальні сертифікати на купівлю книжок
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.