Одеса з історичної, художньої та філософської точки зору: в Українському театрі відбулась публічна дискусія (фото) «фото»

Одеса з історичної, художньої та філософської точки зору: в Українському театрі відбулась публічна дискусія (фото)

Одеський академічний український музично-драматичний театр ім. В. Василька та Художній музей реалізують спільний проєкт, який покликаний збільшити обізнаність про історію та культурну складову життя міста з моменту його заснування, розкрити духовні принципи життя містян у різні періоди часу. 18 червня в рамках заходу Українському театрі провели дискусію «Між Півднями та Півночами»: Одеса в ландшафтах цивілізацій».

На заході побувала кореспондент Української Служби Інформації Наталя Довбиш.

Дискусія пройшла в рамках публічної програми до виставки Алевтини Кахідзе «Тату, я в Одесі!», що триває в Одеському національному художньому музеї і буде доступна для відвідування до 14 липня.

Дещо про виставку та проєкт: у представлених роботах художниця розмірковує щодо питань деколонізації та долі України і Грузії через індивідуальний життєвий вибір декількох поколінь своєї родини у ХХ і ХХІ столітті. Одеса має особливе значення для Алевтини Кахідзе, адже саме тут познайомилися її батьки. У фільмі «Все нормально?», який вона представила у рамках проєкту, мисткиня проводить екскурсію Одесою для батька, якого давно немає в живих. «Це все через море», — повторює у фільмі художниця, поєднуючи розповідь про персональну історію з історіями країн.

У ході дискусії, що відбулася 18 червня, перед учасниками виступили спікери: докторка філософських наук та співзасновниця платформи культури пам’яті Минуле Оксана Довгополова, історик, археолог та дослідник середньовічної фортифікації Андрій Красножон, а також історик, дослідник османсько-українського степового порубіжжя Олександр Середа.

Олександр Середа

Коли ми дивимось на мапу, то можемо уявити собі Одесу як південь імперії, а можемо — як північ Середземномор’я. Ця географічна точка протягом багатьох століть була вписана в різні цивілізаційні контексти і при цьому завжди сприймалася місцем відкритих можливостей. Здавалося б, яка різниця, звідки дивитися на одну й ту саму точку? Різницю може побачити художник, історик, філософ — саме з різних перспектив учасники дискусії будуть говорити про феномен Одеського регіону — зазначили організатори дискусії.

Цього вечора також прозвучали два музичні твори композитора та головного диригента театру Вадима Бессараба, створені як роздум про можливість іншого погляду на звичні речі в Одесі.