Одеса прощається з героєм-захисником України Андрієм Грушецьким – його тіло намагались повернути рік (фото) «фото»

Одеса прощається з героєм-захисником України Андрієм Грушецьким – його тіло намагались повернути рік (фото)

Сьогодні, 2 листопада містяни провели в останню путь одесита, бійця ССО «Азов», тіло якого намагались повернути цілий рік.

Про це повідомляє кореспондент Української Служби Інформації.

Андрій «Груня» Грушецький народився 6 грудня – в День Збройних сил України. Він з дитинства захоплювався історією України та був патріотом рідної держави.

Після закінчення Державного університету інтелектуальних технологій і зв’язку у 2014 році Андрій одразу вступив в батальйон “Азов”, і разом з побратимами виконував бойові завдання на Сході України. Після того, як війна стала позиційною, чоловік повернувся до Одеси, де займався громадською діяльністю.

З початком повномасштабного вторгнення Андрій у перший день вступив до ТрО, та за три тижні перевівся до Києва. Там хлопець розпочав службу у ССО “Азов”.

Андрій Грушецький загинув при виконанні бойового завдання в лісосмузі на Запорізькому напрямку, натрапивши на ворожу засідку. Захиснику було 30 років.

За словами матері загиблого Олени Грушецької, 18 червня минулого року підрозділ Андрія йшов на штурм і бійці натрапили на ворожу засідку. Андрій йшов у групі першим, тож коли хлопець потрапив під ворожий обстріл, його побратими встигли врятуватися. Тіло Андрія не могли забрати з поля бою понад рік.

В мене була примарна надія, що він живий та потрапив у полон. Разом із друзями шукали його рік, – згадує жінка.

Олена Грушецька

 

Тіло воїна знайшли через рік у день його загибелі – 18 червня.

Мій син був сапером, тому і завжди був в перших рядах при штурмах. Так відбувалось і того разу. Рік намагались повернути його. І символічно – рівно через рік нам це вдалось. Довго чекали процедуру ДНК, і ось нарешті з’явилась можливість спокійно його поховати, – розповідає мати героя.

За словами Олени Грушицької, найзаповітнішою мрією Андрія було побачити вільну Україну, звільнену від російського гніту.

Побратим героя Владислав “BBC” Скоробогач розказує, що Андрій був надзвичайно хороброю та авантюрною людиною.

Владислав Скоробогач 

Він був хоробрим та відчайдушним авантюристом. Про це свідчить той факт, що у 2014 році Андрій служив у батальйоні “Азов”. Груня брав участь у Широкінській операції під Маріуполем.  Початок повномасштабної війни ми зустріли разом та ні хвилини не розмірковували, що робити далі. Перші три тижні ми служили в Одесі, а коли зрозуміли, що для нашого міста загрози немає, рушили до Києва і там вступили до лав ССО “Азов”. Наразі це третя окрема штурмова бригада. Груня загинув, коли йшов першим номером штурмової групи, як стрілок-сапер. Він розумів усі ризики, але не мав страху. Я візуально бачив, як Андрій потрапив під ворожий обстріл. Але тоді ми не змогли забрати його з поля бою, – розповів Владислав Скоробогач.