«Одеса – острів чи материк?»: в місті відбулася публічна дискусія з Оксаною Довгополовою «фото»

«Одеса – острів чи материк?»: в місті відбулася публічна дискусія з Оксаною Довгополовою

У суботу, 18 лютого, у Книгарні-кав'ярні в Одесі відбулася публічна дискусія з докторкою філософських наук, професоркою кафедри філософії Одеського національного університету імені І. І. Мечникова Оксаною Довгополовою.

На лекції, яка викликало неабиякий резонанс, побувала фотокор Української Служби Інформації Наталя Довбиш.

За словами Оксани Довгополової, Одеса десятиліттями генерувала образ власної унікальності.

Позірна жартівливість та толерантність, позірна здатність домовлятися, позірна відкритість – все це є частиною так званого одеського міфу. Закритість є водночас ефективною захисною зброєю (згадаємо відоме «віджартувалася від радянської влади») та джерелом недовіри та нерозуміння ззовні, – вважає філософіня.

Вона згадує, що за визначенням історика Ярослава Грицака, Одеса всередині України утворює окремий субрегіон, який не є органічною частиною жодного регіону.

Останні дев’ять років та останній рік зокрема, утворили, можливо, певні «тріщини» в захисному корпусі одеської субрегіональності. Як будуть виглядати нові контури українських регіонів після війни? Чи сформуються нові регіональні ідентичності? Яким буде місце Одеси в цій історії? – задається питанням професорка.

Зазначимо, що дискусія відбулася в рамках ініціативи ReOpenUkraine, що реалізується Інститутом Центральноєвропейської Стратегії.