«Одеса очима «понаєхавших»: в бібліотеці презентували книгу (фото) «фото»

«Одеса очима «понаєхавших»: в бібліотеці презентували книгу (фото)

В Одесі презентували книгу, яка закарбувала у собі історії урбанізації та людей, які переїждали в місто у 50-80 роках XX століття.

На презентації побувала кореспондент Української Служби Інформації Наталія Довбиш.

В бібліотеці Грушевського відбулась презентація книги під назвою «Одеса очима «понаєхавших». Перший тираж випустили у Харкові в цьому році – таким чином книга стала й свідком бомбардувань.

Авторка книги, дослідниця, історик та етнограф Тетяна Тхоржевська, поділилась, що почала збирати інтерв’ю людей, які переїхали в Одесу, ще у 2016 році. У рамках проекту «Хранителі часу» робота була відновлена у 2020 році.

Ця книжка написана методом усної історії. Її головна ідея полягає в тому, щоб надати широкому загалу можливість ознайомитись з новим типом джерел, для того, щоб можна було в якийсь інакший спосіб вивчати місто. Це, власне, декілька інтерв’ю людей, які переїхали в Одесу від 50-х до 80-х років XX століття. Це їхні долі, їхні візії міста – як вони його бачили, яким чином вони на нього реагували на початку, як ця реакція змінювалась. Для одеситів буде цікаво подивитись на тих, хто ж власне сюди «понаехал». Тому що наші одесити постійно пишуть і розповідають, що «это понаехавшие намусорили» – і в соцмережах, і на Привозі можна почути. Мені це не подобається, якщо чесно. Мені було цікаво надати голос цим людям, а одесити, щоби також почули і зрозуміли, що іноді все не те, чим здається, – розповіла авторка книги.