«Одеса — НЕ російське місто!», Крим теж не «исконно русский»: автор «Реальної історії» Акім Галімов відвідав Одесу та зустрівся зі студентами (фото)
Акім Галімов - популяризатор історії, журналіст та ведучій «Реальної історії» зараз працює над новим проєкт «Справжня історія Криму, Донбасу та Одеси». Під час створення документального фільму на Одещині він відвідав Одесу та 29 лютого у Південноукраїнському національному педагогічному університеті імені К.Д. Ушинського зустрівся зі студентами та усіма тими, кого цікавить справжня історія, основана на документальних фактах, а не російських наративах.
На зустрічі з Акімом Галімовим побувала кореспондентка Української Служби Інформації Наталя Довбиш.
Ціллю нового проєкту «Справжня історія Криму, Донбасу та Одеси» є розвінчання міфів, які були насадженні росіянами щодо наших територій. Крім того, Акім Галімов взявся за створення підручника з історії України для учнів сьомих класів НУШ і вважає, що підручник повинен бути про реальну історію — простим, цікавим і інтерактивним. Саме над цим Акім разом з авторським колективом видавництва ранок і працює.
Тому у підручнику буде міститися багато відеоматеріалів, які будуть інтегровані до сторінок. В цих відео будуть історичні локації та артефакти, які збереглися до наших часів.
Акім Галімов
Саме про цей проєкт та про роль справжньої історії українських земель та безпосередньо Одещини та Криму і говорив спікер зі слухачами.
Історик зараз не може бути просто вченим. Він має бути публічною людиною. Це й соціальний запит, й банальна потреба. Тому що історія зараз — це наша зброя, – вважає Акім Галімов.
Перший раз він побував в Одесі ще у 2015 році, а у березні 2023-го на каналі проєкту «Реальна історія» вийшло відео «Одеса — НЕ російське місто!», де історик та журналіст аргументовано спростовує міфи російської пропаганди про «исконно русский город, основанный Екатериной ІІ». Але досі переважна більшість пересічних громадян не бачить різниці між нав’язаним росією міфом про Катерину ІІ і реальною історією. Тому команда Галімова і працює зараз на Одещині над великим новим проєктом.
Одеса завжди мала доступ до моря, як і південь України у цілому, – це вигідні портові регіони. Вони фізично не могли пустувати аж до 18 століття. Великі площі землі з ідеальним виходом до моря просто не могли бути ніким не заселені. Також “катерининську” версію про заснування Одеси повністю розбиває археологія.
Популяризатор історії та журналіст вважає, що ми не повинні вибачати «помилок сусідів», тому що росіяни хочуть закрити саме прагнення наше бути іншими, мати інший погляд на майбутнє, наше прагнення свободи.