Обстріл судна біля Одеського порту не вплинув на роботу зернового коридору
Військово-морські сили ЗСУ контролюють акваторію на значної відстані від українських портів. Тим часом морські піхотинці продовжують виконання завдань на лівому березі Дніпра, розвиваючи український контрнаступ.
Про це сьогодні, 21 листопада, речник ВМС ЗСУ Дмитро Плетенчук розповів на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса, повідомляє Українська Служба Інформації.
Йшлося про поточний стан справ на фронті – як на морі, так і на суші.
За словами Дмитра Плетенчука, в Азово-Чорноморському регіоні ситуація стабільна, кораблі ворога знаходяться у своїх берегів, і через шторм не можуть виконувати бойові завдання з обстрілу нашої держави. Крім того, наголошує Плетенчук, у росіян виникли логістичні проблеми на флоті: бойові кораблі знаходяться в Новоросійську, а от «Калібри» – в Севастополі.
Зробити перехід – для них небезпечно, а логістично організувати перевезення ракет сушею – а це майже 300 кілометрів – наразі вони не знають як, – розповідає речник ВМС.
Також Дмитро Плетенчук розповів про ситуацію із зерновим коридором.
За його словами, останній обстріл цивільного судна в Одесі, коли загинув український лоцман і було поранено трьох моряків, жодним чином негативно не відобразився на кількості компаній-судовласників, які заключають контракти та ведуть свої судна до українських портів.
Була деяка пауза щодо судоплавства, але виключно через погану погоду. Та і все одно декілька кораблів наразі скористувалось коридором, через те що шторм не впливає на їх безпеку через великий розмір суден, – наголосив Дмитро Плетенчук.
Інша тема – бойова ситуація на Півдні. Щодо закріплення на лівому березі Дніпра – наразі деталі не можна розкривати, але, за словами речника, морські піхотинці продовжують успішно виконувати бойові завдання в Херсонській області за підтримкою військових моряків.
Коментуючи безпекову ситуацію в акваторії Чорного моря, Дмитро Плетенчук ставить акцент на тому, що берегова охорона, у складі якої є «Нептуни» і «Гарпуни» (берегові протикорабельні системи) не підпускає ворога до берегів України на відстань в 100 морських міль, і ворог про це знає.
Ба більше, якщо встановити ці системи на наші військові кораблі, то буде можливість вражати ворога на набагато більшій відстані.
До речі в наступному році ми отримаємо вже добудований корвет класу «Ада», озброєння якого суттєво вплине на нашу безпекову ситуацію у Чорному морі, але озброєння, яке на ньому буде встановлено – наразі таємниця, – розповів Дмитро Плетенчук.
Також він додав, що наразі у ВМС сформована ціла бригада підводних і надводних дронів для ураження кораблів країни-терориста. Ще один підводний дрон «Марічка» – в стадії розробки.
Розвиток безекіпажних систем береже життя людей. Зараз ми також використовуємо протимінні кораблі. Вони повністю роботизовані, підпливають до міни і знищують її, – наголосив Дмитро Плетенчук.
Раніше на USIonline.com —
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.