Обережно: амброзія. Як позбавитись від сезонної алергії?  «фото»

Обережно: амброзія. Як позбавитись від сезонної алергії? 

Алергія виникає через те, що імунна система помилково оцінює певні речовини як небезпеку і включає захисний механізм, який і проявляється у вигляді нежитю, чхання, кашлю та висипу. Гарна новина – алергію можна контролювати та лікувати, заспокоює алерголог Медичного дому Odrex Віолетта Олійник. 

Про це повідомляє кореспондент Української Служби Інформації.

Одним з найагресивніших осінніх збудників алергії є амброзія – трава, яка дуже швидко розповсюджується, швидко зростає та виснажує ґрунт. Також вона неабияк виснажує і тих, хто має алергію на її пилок. Період «діяльності» амброзії – з середини липня і до середини жовтня, тобто аж до перших заморозків.

Симптоми алергії класичні: нежить, чхання, свербіж у слизових носу, очей, горла, сльозотеча, кашель та головний біль. Звісно, не обов’язково усі ці симптоми будуть одночасно – хвороба може викликати лише один з них або кілька.

Як позбутися алергії? 

Найперше, що треба зробити, коли запідозрили в себе алергію – звернутися до лікаря. Багато хто роками страждає на алергію, але не приходить, бо думає, що лікування не існує. Це не так. До речі, якщо ігнорувати алергію на амброзію, можна за певний час отримати ще й “бонусом” алергію на фундук, арахіс, диню, кавун, гречку, персик та яблука. Чому? Бо вони мають схожу молекулярну будову, це явище називається перехресна алергія. Таких сюрпризів може бути багато, тож до лікаря треба обов’язково, – пояснює лікарка.

Схема лікування алергії може передбачати алерген-специфічну імунотерапію (АСІТ) – поступове введення дуже маленької дози алергену, щоб імунна система перестала на нього реагувати. Також для зменшення симптомів лікарі прописують антигістамінні препарати та радять дотримуватися певних правил:

-За можливості уникати контакту з алергенами. Наприклад, якщо йдеться про алергію на амброзію, можна користуватися спеціальною мапою, де позначені місця зростання рослини, та намагатися уникати їх.

-Вранці закривати вікна (концентрація пилку в цей час найвища).

-Після перебування на вулиці змінювати одяг та приймати душ, щоб змити алергени.

Для ефективної боротьби з алергією лікар має визначити причину появи симптомів. Для цього пацієнтові призначається діагностика у вигляді прик-тестів (лікар обережно робить мікроподряпини на шкірі, наносить алерген та дивиться на реакцію), а також лабораторних аналізів.

Раніше на  USIonline.com

На Одещині стало можливим лікування безпліддя на безоплатній основі

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.