Новий опалювальний сезон: як Одещина готується до холодів і чи доведеться мерзнути взимку
Одеса та область на 94% готові до опалювального сезону. На сьогодні підготовлені до роботи майже всі котельні, тепломережі та багатоквартирні будинки.
Про це на брифінгу у Media Center Ukraine — Odesa розповів заступник директора Департаменту систем життєзабезпечення Одеської обласної військової адміністрації Володимир Карпич, повідомляє Українська Служба Інформації.
За його словами, на цей час перевірені та підготовлені для роботи у зимовий період 90,6% котелень, 94.2% тепломереж, 91, 5% каналізаційних і 93, 2% водогосподарств, 91% багатоквартирних і житлових будинків, а також 96% дошкільних навчальних закладів та 96,8% шкіл. В цілому підготовку планують завершити до початку жовтня.
Крім того, 25 серпня комунальники провели учбове тестування з аварійного відключення 55 інфраструктурних об’єктів, а саме: тепло- і водопостачання, об’єктів освіти й охорони здоров’я.
Комісія виїжджала на об’єкти та у заклади. Ми дивилися, як спрацьовують генератори та енергетики, після повідомлень про відключення електроенергії. На 56% локаціях зауваження були відсутні, на 16% об’єктах генератори були підключенні з порушеннями до вимог правил приєднання та техніки безпеки, на 22% об’єктах відсутній достатній п’ятидобовий запас палива, на 6% локацій генератори були не готові до роботи або відсутні, – зазначив Володимир Карпич.
Володимир Карпич
Так, 15% об’єктів централізованого тепло- і водопостачання не забезпечені генераторами взагалі, така ж ситуація на 25% локаціях водоканалу та на 5% об’єктах теплопостачання.
На це є об’єктивні причини. Не завжди можна генератор цей застосувати. Ми ці випадки фіксуємо та шукаємо якісь для цього дії, для того, щоб було повна забезпеченість, – додав чиновник.
Комісія проводитиме обстеження до 15 вересня, після завершення цієї роботи, фахівці займуться усуненням недоліків та порушень.
Основну частину генераторів Одеська область отримала від міжнародних партнерів та закордонних меценатів, іншу забезпечили органи місцевого самоврядування, зазначив посадовець. Окрім того, за словами Володимира Карпича, кожне підприємство повинно мати п’ятидобовий запас бензину для генераторів, щоб забезпечувати безперебійне функціонування.
Він також зазначив, що в Одеській області діє робоча група, яка за запитом може надати електрогенератори для жителів багатоквартирних будинків ОСББ та кооперативів. Для отримання пристроїв потрібно звернутися із заявою до Департаменту систем життєзабезпечення Одеської обласної військової адміністрації, який, як пояснив Володимир Карпич, шукатиме за потребою відповідної потужності пристрій, для проходження опалювального сезону. Наразі у відомстві, знаходиться близько 50 таких заяв від мешканців ОСББ.
Раніше на USIonline.com —
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.