Новий навчальний рік в Одесі: форма уроків, укриття, садочки та статус російської мови «фото»

Новий навчальний рік в Одесі: форма уроків, укриття, садочки та статус російської мови

Підготовка одеських закладів освіти до нового навчального року завершена - укриття за всіма необхідними нормами обладнані в 33-х школах. Цього більш ніж достатньо, оскільки з 1 вересня очне навчання обрали лише 3 тисячі учнів, 97% будуть навчатися дистанційно.

Про організаційні питання нового навчального року 15 серпня під час прес-конференції розповіла директор департаменту освіти і науки Одеської міської ради Олена Буйневич.

Укриття

В 33-х закладах освіти наявні схвалені фахівцями укриття. Разом вони розраховані більш ніж на 10 тисяч осіб. Цієї кількості буде достатньо, оскільки наразі очно планує навчатися лише близько 3-х тисяч учнів. Департамент не публікує списки цих шкіл в цілях безпеки. Всі деталі батькам повідомлять особисто.

Укриттів планувалося підготувати більше, однак головна проблема – низькі стелі у підвалах, які неможливо підняти. За нормою висота має бути не менш ніж 1,7 м.

Перевірка була дуже суворою і ми з нею не сперечалися, – підкреслила Олена Буйневич.

Нагадаємо, що на обладнання та ремонт укриттів із місцевого бюджету було виділено 9 млн грн. В департаменті зазначили, що ці кошти направили на 6 закладів, оскільки переважна більшість була готова ще раніше.

Кількість учнів

В минулому році в одеських школах навчалися 134 тисячі учнів. Остаточна кількість школярів в цьому році буде відома 5 вересня. В департаменті констатують, що кількість покинувших Одесу значно зменшується – люди повертаються до 1 вересня.

В департаменті не прогнозують зменшення кількості учнів, оскільки вже зареєстровано більше 3-х тисяч прибулих. Не всі вони є переселенцями. Деякі з них знаходяться в тимчасово окупованій території – Херсоніській, Запоріжській областях. Батьки цих дітей вирішили продовжити дистанційне навчання в українських школах – переважно в Одеській та Миколаївській областях.

Минулого року в Одесі було майже 12 тисяч першокласників, цього року прогнозували близько 5 тисяч, а вийшло – 10,5 тисяч. Наразі третина знаходиться за кордоном.

Форма навчання

97% батьків учнів, які залишилися в Одесі, обрали дистанційну форму навчання.

Крім того, в Одесі вже декілька років працює дистанційна школа, яка буде функціонувати незалежно від ситуації.

3 тисячі учнів планують навчатися очно. Це невеликий відсоток.

При цьому дитину буде направлено в очний клас того закладу освіти, який має укриття. Це не означає, що школа буде поруч із будинком.

Ми гарантуємо дитині місце в класі, навчання правилам поведінки під час повітряної тривоги і наявність укриття, яке рекомендовано фахівцями профільних служб, – зауважила Олена Буйневич.

Під час очного навчання будуть і дистанційні уроки. Очно дитина буде вивчати основні предмети – математику, українську, іноземну мови, історію України, хімію, фізику.

Це робиться для того, щоб максимально скоротити час перебування дитини у школі, – зазначають у департаменті.

Чи можно змінити форму навчання

З очної на дистанційну можно перевести дитину в будь-яку хвилину. З дистанційної на очну – якщо будуть місця з 1 вересня.

Групи продовженого дня

Такі групи функціонувати не будуть. Дитина може залишитися в школі тільки під час уроків. Шлях до школи і в зворотньому напрямку мають пропрацювати батьки – дитині варто показати місця, де можно укритися під час тривоги.

Вчителі

Вчителі також знаходяться в різних місцях – хтось в Одесі, хтось – за межами країни.
Вони можуть працювати дистанційно. Всі педагоги будуть забезпечені роботою.
Одесі вчителів не вистачало і до війни, тому наразі зберігається дефіцит фахівців.

Підручники

Наразі немає підручників для учнів 5-х класів.

Це перша паралель, яка йде за програмою нової української школи. Ці підручники не надруковані. Ми не можемо навіть за рахунок залишків субвенції їх придбати. Навіть немає офіційного джерела, де ці підручники є в електронному вигляді. Ми всі чекаємо, коли вони з’являться в форматі PDF на сайті Міністерства освіти. Сподіваюся, до 1 вересня вони з’являться. Якщо ні, то почнемо навчання з тими підручниками, які в нас є в наявності, – пояснила Олена Буйневич.

В інших паралелях також буде дефіцит, оскільки більшість поїхавших не повернули підручники до закладів освіти. Учні 1, 4, 6 і 11-х класів не матимуть проблем із підручниками. На сайті департаменту освіти і науки Одеської міської ради є всі уроки з 1 по 11 класи, записані одеськими вчителями.

Що робити тим, хто залишається за межами Одеси

Якщо в іншій країні не потребують навчатися в місцевій школі, то немає проблем з навчанням в одеській школі. Однак у більшості країн вимагають, щоб дитина навчалася в місцевій школі. В такому випадку час уроків співпадає з навчанням в Одесі. За цих обставин нелогічно переводити дитину до другої зміни, тому що перевантажувати учня не можна.

Що робити:
варіант перший – забрати дитину з одеської школи і написати в заяві прохання зберегти місце, а по приїзду привезти із собою довідку про навчання за кордоном;

другий варіант – перевести на домашнє навчання. В такому випадку батьки отримують всі посилання на теми, завдання, консультації вчителів і в кінці року після успішної атестації дитину переведуть в наступний клас; екстернат – в даному випадку дитина лише в лютому поступає до школи і за три місяці проходить программу свого класу – складає атестацію і переводиться до наступного класу.

Дитячі садочки

Попит на садочки набагато вищий, ніж на школи. Однак наразі будуть приймати лише тих дітей, батьки яких офіційно працевлаштовані. Якщо будуть місця, то будуть приймати інших. До кінця тижня в кожному районі міста буде відкрито по одному закладу – всього чотири. Перші два садочки планують відкрити в середу, 17 серпня.

Ситуація з російською мовою у школах

Ситуація з російською мовою потребує відвертої відповіді, яку чомусь всі соромляться надати. Надаю: є державні міністерські програми і державний навчальний план. Так от, навчальні плани обирає школа. Є навчальні плани, де російська мова прописана в інваріантній складовій – така мова є в розкладі, а є плани, де вона можлива як факультатив – якщо її обирають батьки. 100% одеських шкіл обрали план, де російської мови немає в інваріантній частині – вона можлива як факультатив, якщо про це скажуть батьки. При цьому не обов’язково, щоб її вивчав весь клас. Тобто факультатив можуть відвідувати 5-10 осіб з класу, яким це потрібно, – пояснила Олена Буйневич.

Раніше на USIonline.com

В Одесі розповіли, як буде відбуватися очне навчання в школах

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.