Новорічний бум у магазинах Одеси: що купують українці до свят «фото»

Новорічний бум у магазинах Одеси: що купують українці до свят

З приходом грудня Одеса прокидається в новорічних вогнях і фарбах. Місто, яке завжди славилося своєю атмосферою, перетворюється на величезний калейдоскоп світла, кольорів та, безсумнівно, стає центром шопінгу напередодні новорічних свят. Які продукти та подарунки українці купують найчастіше?

Скільки грошей одесити витрачають на свята, вирішила дізнатися кореспондентка Української Служби Інформації Галина Фалей.

Новорічно-різдвяні свята завжди були важливими для українців. Люди метушаться перед святами, щоб купити щось смачненьке на новорічний стіл, а також щоб придбати подарунки рідним та друзям. У самому серці цієї святкової метушні — магазини, які розцвітають у різнобарв’ї святкових акцій та пропозицій. Інтерес українців до прикрас для ялинки, подарунків та святкового одягу визначає новий рекорд продажів, створюючи неперевершену атмосферу святкувань.

Відділи гастрономії в магазинах перетворюються на справжні гастрономічні казки, де шанувальники смаколиків можуть відкривати для себе нові смаки та експериментувати зі святковим меню. Вишукані страви та унікальні десерти стають частиною новорічної традиції для багатьох одеських родин.

Ми поспілкувалися із жителькою Одеси Вікторією і дізналися, які продукти вона зазвичай купує під час підготовки до новорічних свят та які страви вважає невіддільною частиною новорічного столу.

Я зазвичай купую стандартний та невеликий набір продуктів: м’ясо (курятина та свинина), риба, ікра, оселедець, крабові палички, овочі (огірки, помідори, перець, листя салату…), гриби (іноді можуть бути), тостовий хліб, масло, сири, ковбаси, фрукти (апельсини, мандарини, банани), цукерки.

Вікторія в більшості випадків готує все самостійно, особливо на новорічні свята. Цього нового року в одеситки на святковому столі буде запечена курка та риба, варена картопля, різні салати: крабовий, олів’є, цезар, канапки, м’ясна та сирна нарізки, фруктові тарілки та шампанське.

Також Вікторія розповіла, скільки витрачає на продукти під час свят.

Дивлячись з ким святкувати. Якщо лише зі сімʼєю, то витрачаємо приблизно 1,5-2 тисячі гривень. Якщо з друзями — все разом виходить 2,5-3 тисячі гривень (на всіх, НЕ на кожного).

Ми поспілкувалися також із ще одною відвідувачкою магазину продуктів Кариною, та запитали її, які продукти або страви вона вважає найбільшим розкішним елементом свого новорічного столу та чи планує бюджет на новорічні витрати?

Певно що чогось розкішного на мою думку я і не планувала купляти на цей новий рік. Якщо казати про найдорожчий товар – то це напевне червона та чорна ікра.    

Вона розповіла нам, що планує список покупок, але немає певної суми:

Беру те, що хочу бачити на новорічному столі.

Також жінка не уникає зайвих витрат, тому що за словами жительки Одеси, вона марнотрат і на акції та розпродажі ведеться легко.

Що стосується подарунків, магазини прагнуть вразити своїх клієнтів найбільш неочікуваними та елегантними ідеями. Від ручної роботи виробів місцевих майстрів до ексклюзивних наборів для гурманів — вибір нескінченний.

Одеситка Юлія поділилася з нами секретом, як вона визначає, які подарунки будуть найбільш вдалими для її родичів та друзів.

Для визначення ідеальних новорічних подарунків для моєї родини я зазвичай опираюсь на їхні інтереси та захоплення. Розглядаю особисті уподобання, хобі або потреби. Не вважаю за потрібне дарувати на Новий рік щось типу мікрохвильовки або вафельниці. Завжди обираю подарунки для душі, бо побутову техніку можна подарувати й у звичайний день. Я творча особистість, тому до кожного подарунку підхожу індивідуально і серйозно.

Для неї дотримання певного бюджету є важливим, бо при виборі подарунків це дозволяє забезпечити рівновагу між якістю подарунка і фінансовими можливостями. Це також сприяє розумінню обмежень та уникненню непотрібних витрат. Хоча інколи Юлії байдуже скільки коштує певна річ, якщо вона їй дуже подобається і потрібна для близької людини, – тоді не шкода витратити останні кошти.

На питання, – як ви обираєте подарунки для друзів? Чи враховуєте їхні інтереси чи виходите зі свого бачення ідеального подарунка? – Юлія відповіла, що для друзів обирає подарунки покладаючись цілком на свій смак. Звісно, згадує, що їх цікавило або щоб вони хотіли отримати, але в основному дарує подарунки на свій вибір. Не хоче бути банальною і ніколи не питає їх про бажання, бо ж це не буде сюрпризом. І однією із стратегій українки для економії під час вибору новорічного подарунку є наступна:

Однією з моїх стратегій економії грошей при покупці подарунків є раннє планування і використання розпродажів та знижок. Також можна розглядати варіанти ручної роботи або персоналізовані подарунки, які часто можуть бути більш доступними та особливими.

Одеситка Наталія з чистим позитивом сприймає обмін новорічними подарунками з друзями та сім’єю: вони додають особливої атмосфери свята, особливо коли кілька днів перед Новим роком стоять під прикрашеною ялинкою та чекають моменту, аби їх відкрили. Але варто сказати, що ціна подарунку для неї не грає вагомого значення, адже головне – відчуття та емоції, які приносить подарунок. Обмеження у виборі подарунку можуть бути лише фінансові, бо інколи хочеться щось подарувати близькій людині, те, що стовідсотково принесе їй радість, а фінансів бракує.

Також ми її запитали, чи використовує акції, розпродажі та знижки під час вибору та покупки подарунків?

Новий рік справді відзначається зниженням цін на певні товари, чимало з яких варті покупки. Натомість я більше орієнтуюся на потреби тієї людини, якій я хочу зробити приємність. Якщо на той продукт є знижка, то чому б нею не скористатись. Але якщо немає, а є на інший — чи варто дарувати подарунок «аби було»? Вважаю, що ні, – каже дівчина.

Вона має традицію починати збирати кошти на подарунки ще у вересні, це дає більшу можливість та варіювання у придбанні необхідного товару. Ближче до грудня Наталя розмірковує, що ж може купити на зібрані гроші. Для неї це хороший спосіб не перебільшити якісь особисті витрати, а більша ймовірність «відкласти» фінанси. Для визначення оптимальної вартості подарунка вона спершу моніторить сайти, інстаграм-платформи, де наявний потрібний товар, порівнює ціни, проте звертаючи при цьому увагу на виробника, та вибирає найбільш оптимальний варіант.

Проте хочеться зробити гарний подарунок, якщо дозволяють можливості — обираю найкраще, те, що буде цінним та корисним, — додає Наталія.

Таким чином, новорічний бум у магазинах Одеси – не просто про покупки, це справжнє свято для всіх, хто любить та цінує атмосферу різдвяних свят. У кожному магазині — не просто товари, а часточка чарівного світу, де кожен може знайти своє власне святкове диво.

Раніше на USIonline.com

В Одесі з’являються ринки з продажу новорічних ялинок: яка вартість в цьому році (фото)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.