Заява про нову схему управління іранськими Shahed через Телеграм не відповідає дійсності – експерти простували «сенсацію» «фото»

Заява про нову схему управління іранськими Shahed через Телеграм не відповідає дійсності – експерти простували «сенсацію»

Наразі «Шахеди», вже перебувають у своїй шостій модифікації з моменту постачання перших з них росії Іраном у 2023 році та використовують машинне навчання для ураження добре захищених цілей.

Про це повідомило видання The Economist.

Видданя  повідомило, що всередині одного з дронів, яким росія атакувала Україну, виявили записку, яку ймовірно залишив російський інженер й яка натякає на новий алгоритм керування.

Записку виявили українські інженери, які розбирають російські дрони в лабораторії в Києві. У ній йшлось, що безпілотники тепер контролюються за допомогою ботів у Telegram, які надсилають дані про політ і відео в реальному часі операторам-людям.

Як пише The Economist, українські інженери також зʼясували, що нові безпілотники Shahed більше не чутливі до систем радіоелектронної боротьби, оскільки не покладаються на GPS. Вони управляються штучним інтелектом і використовують українську мобільну мережу.

Центр протидії дезінформації заявив, що історія із запискою – фейк.

Фахівець із радіотехнологій Сергій Флеш спростував твердження The Economist. За його словами: Shahed не передають відео в реальному часі через мобільні мережі та не мають ШІ. Й записки ніхто ніякі не знаходив.

На шахедах встановлений трекер, який надсилає інформацію про місцезнаходження Шахеда і польотні дані (швидкість, висота). Показання надсилаються через Телеграм-бот. Для надсилання використовуються мережі мобільного зв’язку та сімкарти. Сім карти можуть бути російські, українські та інших країн. Цих модемів і сім-карт в уламках ми знаходимо сотні якщо не тисячі вже, – написав Сергій Флеш.

Він стверджує, що ЗСУ розуміє це та не дає безпілотникам працювати через українські мережі мобільного зв’язку.

Тож раніше захистом від дронів займалися мобільні розрахунки з кулеметами, переносними ракетами й артилерією ближньої дії, але тепер БпЛА успішно стали маневрувати в районах розміщення таких розрахунків. Спочатку вони летять низько, щоб їх не виявили, а, наближаючись до міст, різко підіймаються до 2 000—2 500 метрів — це поза зоною досяжності малокаліберної зброї. Тому Україна почала застосовувати вертольоти, БпЛА-перехоплювачі та винищувачі F-16 для боротьби з дронами.

Раніше на  USIonline.com

Росія зранку вдарила по Одещині новим типом дрона

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.