Найстаріша пожежна частина Одеси відзначила день народження (фото, відео)

Пожежна частина на Буніна, 41 відзначила 220-й ювілей із дня заснування. Рятувальники розповіли, як плинув час і змінювалися технології пожежної служби.

Привітала рятувальників частини й фотокореспондент Української Служби Інформації Ніна Ляшонок.

Ще в 1802 році в пожежній частині на нинішній вулиці Буніна сформували першу рятувальну команду, яка заступила на чергування.

В 1802 році за вказівкою градоначальника Одеси була сформована перша пожежна команда. Був закуплений з бюджету Одеси один водовоз і три коні. На тоді пожежна команда була готова ліквідувати різні пожежі в Одесі, – розповів начальник першої пожежно-рятувальної частини 6-го загону Головного управління ДСНС в Одеській області Віталій Грицак.

Віталій Грицак

І зараз в пожежній частині стоїть оглядова вежа, яку встановили ще 220 років тому. На ній працював постовий, який спостерігав за ситуацією у різних частинах міста. Якщо він щось бачив, то дзвонив у дзвін, щоб повідомити про надзвичайну подію. Пізніше, з появою радіозв’язку, посаду постового скасували.

Як розповіли рятувальники, з часом технології змінювались та покращувались, і на сьогодні підрозділ повністю забезпечений найсучаснішим технічним обладнанням та автомобілями.

В пожежній частині на сьогодні працюють 53 особи. Щоденно на чергування заступають 12 рятувальників та два пожежних автомобілі. Нещодавно частина отримала автомобіль Iveco 2022 року випуску, який відповідає всім пожежнім міжнародним нормам. Ми можемо ліквідувати будь-яку надзвичайну ситуацію на рівні з європейськими країнами, – розповів Віталій Грицак.

Рятувальник поділився, що перша рятувальна частина знаходиться у зоні, де перебувають найскладніші об’єкти для гасіння пожежі – такі як порт, пляж Ланжерон, а найскладнішою спорудою для ліквідування надзвичайної події вважається Оперний театр.

Колеги привітали рятувальників тематичним тортом та подарунками. Деякі пожежники були відзначені державними нагородами та отримали нові звання.

Про це повідомляє кореспондент Української Служби Інформації

Раніше на  USIonline.com

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.