
НМТ-2025. Чи будуть тести складнішими за попередні роки?
Завдання цьогорічного Національного мультипредметного тестування будуть новими, але структура та рівень складності тестів залишаться аналогічними до торішніх. Виключення становитиме тільки Історія України.
Про це повідомила директорка Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко.
Питання з історії України стосуватимуться всього переліку тем, окреслених у програмі ЗНО з цього предмету, зазначила освітянин. Натомість минулого року нормативними документами не було передбачено включення до змісту тесту стародавньої історії, відповідно завдань із цієї теми не було.
Представники Комітету з питань освіти, науки та інновацій (зокрема, Наталія Піпа) неодноразово порушували це питання, як і інші політики та представники небайдужої громадськості. Адже теми зі стародавньої історії України дуже важливі для розуміння, у якій країні ми живемо і чому вона зараз саме така, – пояснила Тетяна Вакуленко.
Директорка центру також повідомила, що наразі зареєстровано для участі у тестуванні понад 311 000 вступників і отримано понад 327 000 записів створення електронних кабінетів. Але документи з 7466 кабінетів ще навіть не відправлялися в обробку.
Понад 20 000 учасників отримали повідомлення про успішну реєстрацію за кордоном. Але минулий досвід показав, що далеко не всі зареєстровані приходять на тестування. Так у 2024 році з 20 тисяч осіб де-факто до закордонних центрів з’явилися трохи більш ніж 16 000 вступників.
Щодо тривалості НМТ, то поки в УЦОЯО не можуть точно її вказати. Ймовірно, що сесій буде стільки ж, скільки й минулого року. Основна при цьому може тривати до 20 днів.
Несподіваною новинкою цього року стане те, що учні не матимуть права забирати із собою чернетки. Як пояснила Тетяна Вакуленко, у минулі рази несумлінні складачі переписували у чернетки завдання, передавали своїм викладачам або репетиторам, а ті на їхній основі складали та видавали під своїм ім’я довідники з підготовки до НМТ. Цю практику хочуть припинити.
Серед найбільш розповсюджених хитрощів, до яких вдаються юнаки під час тестування, директорка центру назвала намагання використати телефон або шпаргалку. Гаджети перед початком завдань з металошукачами виявляють співробітники поліції охорони. А шпаргалки – інструктори в аудиторії, а також камери відеоспостереження.
Раніше на USIonline.com —
НМТ-2025 здаватимуть 320 тисяч вступників. Змінити дані реєстрації можна до 8 квітня
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.